Заев за УБ: Верувам дека до 2025-27 ќе бидеме членка на ЕУ

You must need to login..!

Опис

Сакам мојата земја да биде членка на ЕУ тогаш кога ќе заслужи. Ги добиваме капацитетите и механизмите, имаме медени години пред нас, така треба да се европеизираме, не да итаме, туку да бидеме подготвени. Верувам дека до 2025-27, зависно од нашите перформанси, дека можеме да станеме полноправна членка, изјави Зоран Заев.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

17 − seven =