Заев за УБ: Кај Мицкоски често гледам и нешто полошо од Груевски

You must need to login..!

Опис

– Стравувам за Преспанскиот договор. Мицотакис во Грција беше одмерен бидејќи знае колкав е влогот на еден меѓународен договор. Од друга страна, Мицкоски отворено се заканува дека ќе поништувал, ќе ја враќал Македонија наназад.

Тоа се договори кои ја унапредија државата, а не да се враќаме назад. Со укинување на било кој договор, тоа значи повторно назад, без НАТО и без ЕУ.

А тие носат бенефит за граѓаните.

Нема да дозволувам да се врати таков режим. Кај Мицкоски често гледам и нешто полошо од Груевски, но тука сме ние да им укажеме на граѓаните дека нема да дозволиме повторно враќање на режим, изјави за УБ Зоран Заев.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

eight − 4 =