Заев за УБ: Јас ќе бидам иден премиер доколку СДСМ победи на изборите

You must need to login..!

Опис

Јас ќе бидам иден премиер ако СДСМ победи на изборите. Барам чист мандат за да можеме да ги интензивираме реформите.

Овој пратенички мандат (парламентарното мнозинство), навистина завршија историска улога за државата. Преку работата ги остварија стратешките цели – НАТО и датум за почеток на преговорите со Унијата. Треба да бидат горди.

Со законските решенија и одредби ја донесоа слободата, како и сите подобрувања во државата и имам само респект кон овој пратенички состав, кој гласаше во духот на посакувањата на граѓаните.

Се бореа како лавови и лавици со цел да постигнат договор за законските решенија.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

five − 3 =