Заев: Пендаровски ќе го потпише протоколот за членство и ќе го испрати до Собранието

You must need to login..!

Опис

– Владата го подготви протоколот за ратификација на протоколот за членството во НАТО. Тоа ќе биде потпишано од претседателот Пендаровски и доставено до Собранието штом Шпанија како последна членка ќе ја ратификува спогодбата.

Протоколот ќе го усвои Собранието и ќе биде испратено до седиштето на Алијансата, изјави за УБ Заев.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

one × 1 =