Заев: Мал Шенген е шанса за подобрување на самите себе си

You must need to login..!

Опис

– Унпаредување на соработката во Западен Балкан, мал Шенген. Акцелератор на нашето членство во ЕУ. Берлинскиот процес, ЦЕФТА, Аико… не се доволни.

Ние можеме и сами повеќе.

Имаме историска шанса, бидејќи балканските лидери седнуваат заедно. Околу 5 години ќе го скрати патот кон ЕУ. Се работи за практични и конкретни работи. Тоа не е ниту Шенген ниту мала Југославија, туку шанса за подобрување на самите себе си, изјави за УБ Зоран Заев.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

3 × 1 =