Трипуновски: Ќе ги промениме погубните политики на СДСМ

image

You must need to login..!

Опис

Погубните политики на СДСМ со Заев и Николоски, кои го погазија македонскиот зејоделец кој мисли како да ја помине годината, ќе ги промениме со враќање на достоинството на земјоделецот. Најдобрите политики беа воспоставени во времето на ВМРО-ДПМНЕ. СДСМ за жал не ги продолжи достоинствените политики на ВМРО-ДПМНЕ. Најголемото потценување на Заев беше кога се појави на црвен килим на винова лоза. Тогаш земјоделците сфатија за каков политичар се работи, рече Цветан Трипуновски, нов заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство .

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 + 20 =