Tag: Зоран Заев

image Погледни видео
9
Заев: Сиромаштија е во државата затоа не се купуваше на викенд без ДДВ

Виктор Теофиловски

октомври 16, 2020

230

Погледни видео
image Погледни видео
Заев: Одлуката на ВМРО-ДПМНЕ да не гласа за потврдување на вонредните состојби е неодговорна

Виктор Теофиловски

октомври 1, 2020

182

Погледни видео
image Погледни видео
Изјава на Заев за отворање на границите без ПЦР тест

Виктор Теофиловски

октомври 1, 2020

229

Погледни видео
image Погледни видео
Заев: Сите кои профитираа во минатото, најбогатите, мора да го понесат најголемиот товар од економската криза

Ивана М. Лазаревиќ

март 25, 2020

8848

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во Утрински брифинг денеска упати порака дека најбогатите во државата се оние кои најмногу треба да го понесат тов

Погледни видео
image Погледни видео
Заев за УБ: Верувам дека до 2025-27 ќе бидеме членка на ЕУ

Дамјан Варошлија

јануари 3, 2020

306

Сакам мојата земја да биде членка на ЕУ тогаш кога ќе заслужи. Ги добиваме капацитетите и механизмите, имаме медени години пред нас, така треба

Погледни видео
image Погледни видео
Заев за УБ: Моето семејство не се меша во политиката – продолжи да си ги работи семејните бизниси

Дамјан Варошлија

јануари 3, 2020

433

– Јас моето семејство не го ставив на никакви челни позиции во државата. – Моето семејство продолжи да ги работи своите, семејни бизниси.

Погледни видео
image Погледни видео
Заев: Мал Шенген е шанса за подобрување на самите себе си

Дамјан Варошлија

јануари 3, 2020

258

– Унпаредување на соработката во Западен Балкан, мал Шенген. Акцелератор на нашето членство во ЕУ. Берлинскиот процес, ЦЕФТА, Аико… не се

Погледни видео
image Погледни видео
Заев за УБ: Кај Мицкоски често гледам и нешто полошо од Груевски

Дамјан Варошлија

јануари 3, 2020

279

– Стравувам за Преспанскиот договор. Мицотакис во Грција беше одмерен бидејќи знае колкав е влогот на еден меѓународен договор. Од друга ст

Погледни видео
image Погледни видео
Заев за УБ: Со Борисов ќе поразговараме и за срамното негирање на македонскиот идентитет и јазик

Дамјан Варошлија

јануари 3, 2020

417

Заев за Утрински брифинг се осврна и на договорот за добрососедство со Бугарија и можната средба и разговор со Борисов за чувствителните праш

Погледни видео
image Погледни видео
Заев: Пендаровски ќе го потпише протоколот за членство и ќе го испрати до Собранието

Дамјан Варошлија

јануари 3, 2020

236

– Владата го подготви протоколот за ратификација на протоколот за членството во НАТО. Тоа ќе биде потпишано од претседателот Пендаровски и

Погледни видео