Tag: санкции

image Погледни видео
Трамп: Воведувањето на санкциите кон Европа е за нивно добро

Дамјан Варошлија

декември 25, 2019

367

Трамп не се плаши од заканите на Северна Кореја чиј лидер Ким Јонг Ун изјави дека САД би можеле да добијат „божиќен подарок“ алудирајќи на но

Погледни видео