Tag: путин

image Погледни видео
Републиканците им го зададоа првиот удар на демократите за импичментот на Трамп, Русија ја доби новата влада

Ивана М. Лазаревиќ

јануари 22, 2020

1481

Новинарот Дејан Андоновиќ во „Утрински брифинг“ на „Слободен печат“ ја анализира состојбата во САД и Русија, односно постапката за импичме

Погледни видео
image Погледни видео
Андоновиќ: Путин со политички маневри сака да остане на власт

Дамјан Варошлија

јануари 16, 2020

636

Путин е на чело на Русија уште од 2000 година, што го прави најдолговечниот руски лидер уште од Сталин. Премиерот на Русија, Димитриј Медведев по

Погледни видео
image Погледни видео
Утрински брифинг: Трамп и Путин заедно против тероризмот – Црногорската црква без амин за автокефалност

Дамјан Варошлија

декември 30, 2019

385

Руските безбедносни сили спречиле обид за терористички напад во неколку градови во Русија, меѓу кои и Санкт Петерсбург. Дојавата за евентуалн

Погледни видео