Tag: доналд трамп

image Погледни видео
Неуспешен импичмент и длабока поделеност во американското општество

Ивана М. Лазаревиќ

февруари 6, 2020

582

Новинарот Дејан Андоновиќ во „Утрински брифинг“ на „Слободен печат“ зборуваше за неуспешниот обид за импичмент на американскиот претседа

Погледни видео
image Погледни видео
Андоновиќ: Започнува демократската номинација – Берни Сандерс сериозен ривал на Бајден

Ивана М. Лазаревиќ

февруари 3, 2020

3759

Најсериозни кандидати за освојување на номинацијата за кандидат за претседателските избори кај демократите се поранешниот потпретседател в

Погледни видео
image Погледни видео
Андоновиќ: Мемоарите на Болтон последен обид на демократите да извршат удар врз Трамп

Ивана М. Лазаревиќ

јануари 30, 2020

3792

Демократите шанса да сменат мислење кај некои републикански сенатори гледаат во поранешниот советник за национална безбедност Џон Болтон. И

Погледни видео
image Погледни видео
Андоновиќ: Импичментот на Трамп казна за злоупотребата на претседателската должност или опасно извртување на Уставот?

Ивана М. Лазаревиќ

јануари 21, 2020

890

Андоновиќ ги коментираше и најновите анкети на телевизијата Си-Ен-Ен, кои покажуваат дека речиси 51 отсто од Американците сметаат оти Сенатот

Погледни видео
image Погледни видео
Анализа во УБ: Трамп нема да ризикува голема воена акција во пресрет на претседателските избори во САД

Дамјан Варошлија

јануари 8, 2020

549

Иран соопшти дека во нападите биле убиени 80 американски војници. Информацијатата е демантирана од страна на САД кои засега не соопштува за ев

Погледни видео