Tag: време

дожд Погледни видео
Славчо најавува врнежи и заладување, па стабилизирање и затоплување на времето

Дамјан Варошлија

февруари 19, 2020

2364

До крајот на денов облачноста постепено ќе се зголемува а особено навечер и во текот на ноќта ќе има повремени локални врнежи од дожд, на плани

Погледни видео
дожд Погледни видео
9
Попоски: Студен бран доаѓа кон Македонија- дожд, снег и силен ветер

Дамјан Варошлија

февруари 3, 2020

1838

До крајот на денов во нашата држава ќе имаме умерено облачно време со сончеви периоди, локално ќе има и позначителна облачност. Во крајните за

Погледни видео
дожд Погледни видео
Попоски: Врнежи, па стабилизирање на времето

Дамјан Варошлија

јануари 29, 2020

686

До крајот на денов во државава ќе се задржи променливото време со повремен локален дожд, на планините врнежите ќе бидат од снег а ќе дува и уме

Погледни видео
image Погледни видео
3
Попоски: Следува стабилизација на времето

Дамјан Варошлија

јануари 13, 2020

510

По преодното зголемување на облачноста, проследена со повремени локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините, следува ста

Погледни видео