Tag: временска прогноза

дожд Погледни видео
7
Попоски: Променливо време со почести врнежи

Дамјан Варошлија

март 5, 2020

413

Во текот на денешниот ден во државава ќе имаме променливо облачно време, во текот на претпладневните часови се уште ќе има повремен локален до

Погледни видео
image Погледни видео
Попоски: Пролет 2020 – Очекувајте од се по нешто

Дамјан Варошлија

март 2, 2020

4102

Со навлегувањето во месецот март, навлеговме и во онаа климатска пролет. Деновите се подолги а ноќите се пократки. Токму поради ова полека но с

Погледни видео
дожд Погледни видео
Пристигна Јакоб: Носи силен ветар, дожд и снег

Дамјан Варошлија

февруари 27, 2020

738

До крајот на денов во државава ќе имаме променливо облачно и значително постудено време. На повеќе места ќе има врнежи од дожд на ниските и сне

Погледни видео
дожд Погледни видео
Славчо најавува врнежи и заладување, па стабилизирање и затоплување на времето

Дамјан Варошлија

февруари 19, 2020

2364

До крајот на денов облачноста постепено ќе се зголемува а особено навечер и во текот на ноќта ќе има повремени локални врнежи од дожд, на плани

Погледни видео
дожд Погледни видео
Попоски: Влажен бран се движи кон Македонија

Дамјан Варошлија

февруари 12, 2020

1968

До крајот на денов во државава ќе имаме променливо облачно време со сончеви периоди, во северните и во западните предели ќе има локални послаб

Погледни видео
image Погледни видео
Славчо предупредува: Сончево, но студено време

Дамјан Варошлија

февруари 7, 2020

621

Од денеска, па во текот на следните неколку денови нашата територија ќе биде под влијание на стабилна, сува но студена воздушна маса. Ќе има зн

Погледни видео
ИНЕС Погледни видео
Попоски: ИНЕС ја враќа зимата и снегот

Дамјан Варошлија

февруари 5, 2020

843

По пролетното време кое услови невообичаено високи температури за овој дел од годината и во Гевгелија истите се искачија до 21°C, од денес под в

Погледни видео
дожд Погледни видео
9
Попоски: Студен бран доаѓа кон Македонија- дожд, снег и силен ветер

Дамјан Варошлија

февруари 3, 2020

1838

До крајот на денов во нашата држава ќе имаме умерено облачно време со сончеви периоди, локално ќе има и позначителна облачност. Во крајните за

Погледни видео