Ознака: влада

image Погледни видео
Заев: Сите кои профитираа во минатото, најбогатите, мора да го понесат најголемиот товар од економската криза

Ивана М. Лазаревиќ

март 25, 2020

9144

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во Утрински брифинг денеска упати порака дека најбогатите во државата се оние кои најмногу треба да го понесат тов

Погледни видео
image Погледни видео
Курти седнува на жешкото столче

Дамјан Варошлија

февруари 3, 2020

3696

4,5 месеци после вонредните избори двете партии Самоопределување на Албин Курти и Демократскиот сојуз на Косово на Иса Мустафа целиот овој

Погледни видео
image Погледни видео
Советникот Курти за УБ: ДСК не уценува, но нема да попуштиме за се

Дамјан Варошлија

јануари 31, 2020

3117

Новинарот Насер Селмани направи неколку интервјуа, во ксоовската престолнина

Погледни видео
image Погледни видео
Лазарова Трајковска: Ветингот не е решение за македонските судови

Дамјан Варошлија

јануари 30, 2020

4306

– Не бев поканета, но беше важно да се направи јавна расправа, да се слушнат мислењата на експертите, на невладините организации, бидејќи за

Погледни видео
image Погледни видео
Јовановиќ: Растот на платите мора да продолжи – перверзен е податокот дека македонските компании се најпрофитаблни во Европа

Дамјан Варошлија

јануари 29, 2020

4118

Профитите на компаниите во оваа држава се повисоки од платите на работниците. Tоа е една перверзна ситуација која не им годи на никого освен на

Погледни видео
image Погледни видео
Сугарески: За разлика од Груевски кој ископа две дупки и рече „ајде гасификација“, ние тој проект го завршуваме

Дамјан Варошлија

јануари 28, 2020

3718

Динамиката околу гасификацијата е стравично силна. Владата со јавно – приватно партнерство тоа ќе се гради. Општините имаат сериозна помош

Погледни видео
image Погледни видео
Сугарески: Носиме Закон за на никој во иднина да не му текне да прави дивоградби

Дамјан Варошлија

јануари 28, 2020

826

– Сметаме дека се она што во изминатиот период направивме го сторивме за на никој во иднина да не му текне да прави дивоградби, бидејќи не

Погледни видео
image Погледни видео
Сугарески: Оваа влада за разлика од онаа на Груевски гради етапно и систематски

Дамјан Варошлија

јануари 28, 2020

796

Кога ги гледаме бројките на она што се има направено во овие неколку години процентите и бројките говорат дека Коридорот 8 воопшто не е запо

Погледни видео
image Погледни видео
Бочварски за УБ ги најави приоритетите кои што ќе ги постави на денешната седница на владата

Дамјан Варошлија

јануари 21, 2020

1232

Денеска во Штип треба да се одржи владина седница на која домаќин е токму штипскиот градоначалник Благој Бочварски. -За прв пат во историјата

Погледни видео
image Погледни видео
УБ тема: Како собранието да стане понезависно од централната власт

Дамјан Варошлија

јануари 16, 2020

1429

При носењето на ваков закон мора да има комуникација и со извршната власт за да се дојде до заедничко решение. Во овој состав имавме такви разг

Погледни видео