Tag: албанија

image Погледни видео
Курти седнува на жешкото столче

Дамјан Варошлија

февруари 3, 2020

3273

4,5 месеци после вонредните избори двете партии Самоопределување на Албин Курти и Демократскиот сојуз на Косово на Иса Мустафа целиот овој

Погледни видео
image Погледни видео
8
Шешов: Истражувања одат кон тоа да се предвиди очекуваната земјотресна магнитуда во одредено жаришно подрачје

Дамјан Варошлија

јануари 27, 2020

295

– Силен земјотрес во источниот дел на Турција со магнитуда поголема од 6,5, претходно во Албанија. Според научните сознаија овие два земјотр

Погледни видео
image Погледни видео
САД преку Албанија го руши режимот во Иран

Дамјан Варошлија

јануари 9, 2020

271

Доналд Трамп ги активира иранските џихадисти стационирани во базата во Албанија инфилтрирајќи ги меѓу демонстрантите на улиците во Техеран.

Погледни видео