Тачи: Политичкиот Ислам е реална опасност за Албанците

You must need to login..!

Опис

– Политичкиот Ислам е реалната опасност за Албанците во Македонија, било тоа историски, било тоа сега. Нашата партија цело време укажуваше на тоа. Јас во последно време зборам и за можноста на финансирање на одредени политички чинители од источниот дел од светот. Ние немаме ништо заедничко со тоа. Нашиот идентитет е прозападен и во мометот кога ќе станеме членка на НАТО и таа грижа ќе ја снема, изјави Тачи за Утрински брифинг, околу зачестените коментари дека одредени политички партии се финансиираат од земји каде Исламот е и политика и религија .

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

thirteen − one =