Спасовски: Незаконското снимање и прислушување мора да биде прекинато

You must need to login..!

Опис

Прашан за легалитетот, но и за се почестата појава на снимања од страна на големите компании, Спасовски вели дека тоа кој кого прислушува, дали некој некого снима, е работа која треба да биде прекината.

Денеска секој секого може да снима со овие телефони, секој може да го вклучи телефонот и да влезе на состанок, колегите вообичаено не се сомневаат дека некој ги снима.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

four × four =