„Скопје за почетници, добро упатени и понављачи”

You must need to login..!

Опис

Ѓорѓе Јовановиќ објави стрип за Скопје во новогодишниот број на Слободен печат Стрипот насловен „Скопје за почетници, добро упатени и понављачи”, кој излезе како додаток на новогодишниот број на весникот „Слободен печат“ е дело на ликовниот уметник Ѓорѓе Јовановиќ, а текстовите се на Иван Шопов, Жарко Букинац и еден расказ од Оливера Ќорвезироска. Јовановиќ за УБ рече дека неговата идеја била преку стрипот да потсети на урбаната култура и култните ликови и места на некогашно и сегашно Скопје.

Тој најави и нови продолженија на стрипот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

two × one =