Шекеринска во УБ: Успешни избори се битни за иднината на државата

You must need to login..!

Опис

Успешни избори за иднината на државата. А тоа значи политиката која го донесе НАТО и ја доближи ЕУ, која обезбеди повисоки плати и која направи прв чекор кон домашно помирување, дека е политика која ќе добие поддршка.

– Ова е држава која ја нормализиравме, имаме кавги по нормални прашања, а немаме кавги дали опозицијата ќе дојде на телевизија, дали парите ќе се трошат нетранспарентно, така што на прав пат сме, ги нормализираме односите, изјави во Утрински брифинг, министерката за одбрана Радмила Шекеринска.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

1 × one =