Шекеринска во УБ: Се држиме до транспарентноста и по цена да изгубиме политички поени

You must need to login..!

Опис

– Сите ние сме луѓе кои чувствуваме обврска кон државата. Имавме конструктивна седница, каде главно се разговараше за потребите на граѓаните.

– Но последниве години покажавме дека се држиме до интересот на граѓаните, транспарентноста па дури и по цена да загубиме политички поени, ние правиме жртва за квалитет. Во овој момент, по два циклуса, покажавме дека организиравме избори кои никој не ги спори. ВМРО-ДПМНЕ кога го прави тоа губиме децении. И тоа е жртва, ова е губење време, изјави во Утрински брифинг, минитерката Шекеринска.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

seven + ten =