Шахпаска за УБ: Ѓорчев не ја говори вистината – Место Комисија за пензиите тие во салата оддржуваa партиска координација

You must need to login..!

Опис

Пензионерите се затекнати од блокадата на законот за пензии кој што, доколку не се усвои до крајот на годинава, ќе оневозможи  покачување на пензиите во државава.

Во Комисијата за социјални прашања вчера се изгласа точката за покачување на пензииите.

Во Утрински брифинг гостинка беше Јагода Шахпаска, пратеник од редовите на СДСМ.

Од УБ, поканет да гостува беше и претседателот на Комисијата за социјални прашања, Влатко Ѓорчев, но како што дознавме поради обврски не можел да присуствува во редакцијата.

Целиот разговор со Шахпаска погледнете го во видеото.

Токму за последните случувања околу работата на Комисијата погледнете во видеото од разоворот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

11 + 14 =