Се бараат жени хероини

You must need to login..!

Опис

– Бараме хероини за на жените кои секојдневно се борат за своите права и за доброто на заедницата им дадеме видливост.

Ова за Утрински брифинг го изјавија Кристина Леловац и Јана Коцевска, активистки за женски права од организацијата Тииит.Инк.

На прашањето што денес значи жена – хероина, тие велат дека тоа е секоја жена борка која работи со цел да допринесе за заедницата. Тоа е и главниот критериум на наградата „WoW“. Номинирањето на жени хероини трае до 12 јануари.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

nineteen − 8 =