Попоски: Продолжува стабилно време, без никакви врнежи

image

You must need to login..!

Опис

И во текот на следниот период ќе продолжи стабилното и суво време, без никакви врнежи. Времето ќе биде сончево, повремено со мала до умерена локална облачност.

Ветерот кој го имавме од северен правец, и кој беше со засилен интензитет ќе ја намали својата брзина. Минималните температури на воздухот поради релативно ведрото време ќе бидат негативни, понекаде ќе се спуштаат до околу -10 степени.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

six + 1 =