Политичкиот предизвик на социјалдемократијата

You must need to login..!

Опис

Политичкиот предизвик на социјалдемократијата, триесет години од плурализмот Македонија, одржувањето на првите повеќе-партиски избори во Македонија, либералниот-капитализам кој што ги зголеми социјалните нееднаквости до максимална мера, новите леви и десни популисти, кој е клучот и одговорот на социјалдемократијата, погледнете во разговорот со професор Ѓорѓи Спасов, кој во Утрински Брифинг говореше и за сегашните политички случувања во државава.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

eleven − three =