Победникот во Хрватска ќе зависи од неопределените и ултрадесничарите на Шкоро

You must need to login..!

Опис

Исходот од вечерашниот прв круг од изборите во Хрватска е последица од длабоката поделба внатре во десницата.

Додека левичарите и СДП имаа стабилно гласачко тело, десничарите од ХДЗ водеа мртва трка со ултрадесничарите на Шкоро.

.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

five × five =