Ориѓански за УБ: Во Албанија ќе презентирам современа и традиционална македонска култура

You must need to login..!

Опис

За некои 40 дена ќе треба да се отселам од Македонија и следниве четири години со живот и работа ќе треба да ги поминам во Албанија. Мојата задача ќе биде да го отворам Културно-информативен центар на Македонија во Тирана. Ќе треба да бидам некој вид на мал мост на културен план помеѓу двете земји, односно да однесам во Албанија од Македонија се што мислам дека е модерна, традиционална и вредна уметност, изјави за Утрински брифин Златко Ориѓански.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

14 + 9 =