Муслиу за УБ: Да се направи коалиција на сите албански опозициски партии е невозможно, но окрупнување ќе има

You must need to login..!

Опис

„Да се направи коалиција на сите албански опозициски партии е невозможно. Но сметам дека окрупнување на дел од нив ќе има пред изборите.

– Се работи за политички математики. Сметам дека минимум две партии ќе коалицираат затоа што анкетите тоа и го налагаат“, изјави за Утрински брифинг Албер Муслиу, политички аналитичар.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

2 × two =