Мицкоски за УБ: Ќе го менуваме Преспанскиот Договор

You must need to login..!

Опис

Првиот човек на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за „Утрински брифинг“ изјави дека сликите, не само на Груевски, се отстрануваат и се ставаат слики со други содржини и луѓе кои што оставиле белег во историјата.

Околу неодамнешниот собир на ВМРО-ДПМНЕ, каде беа забележани голем број на поддржувачи на бившиот лидер Груевски, Мицкоски вели дека е нормално на собирите да има луѓе од неколку генерации на ВМРО – ДПМНЕ.

Околу Преспанскиот Договор, Мицкоски дециден: Со двотретинско мнозинство во парламентот, го укинуваме Преспанскиот Договор.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

18 + 19 =