Максим Димитриевски за УБ: Кумановчани се задоволни од нашата работа, но секогаш може подобро

You must need to login..!

Опис

500 години од постоење на градот, 100 години од формирање на Комунистичка Партија, 90 години формирање на ракометен клуб, се само дел од настаните кои оваа година се одбележуваат во Куманово.

Околу политичките прашања првиот човек на градот Максим Димитриевски за Утрински брифинг изјави дека и покрај водството на СДСМ во Куманово, општината не застанува со работа, напротив тоа е дополнителен мотив да се завршат ветувањата дадени кон граѓаните на овој град.

„Според анкетите кумановчани се задоволни од нашата работа, но секогаш се стремиме кон подобро. Имаме благо водство но граѓаните за тоа одлучуваат“, Максим Димитриевски, градоначалник на Куманово.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

sixteen + 6 =