Лукаревска за УБ: Мој ДДВ ги дава очекуваните резултати

You must need to login..!

Опис

Постапуваме подеднакво кон сите. Дали спрема мали фирми, средни претпријатија, големи даночни обврзници е исто. Сепак големите даночни обврзници се најголемите полначи на буџетот. Тенденцијата е оние кои заработуваат повеќе и да плаќаат повеќе даноци. Оние кои што заработуваат помалку да се подложни на пониски даночни стапки.

Мој ДДВ ги даде очекуваните резултати. Имаме зголемување на ДДВ во споредба со лани, изјави во Утрински брифинг директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

seventeen + three =