image
Голем Слајдер
Утрински бриф...
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
ДЕЦАТА НАЈГОЛ...
image
АНКЕТИ
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
Студентските ...
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
Интервју со д-...
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
Ходаи: Ќе почн...
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
Пчеларите бар...
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
Не е можно две...
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
image
АНКЕТИ
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ

Ви препорачуваме

НАЈГЛЕДАНИ СОДРЖИНИ

All Videos :  Videos posted

image Погледни видео
Долг пат за изводи од матичните книги – гостин во УБ, портпаролка на Управата за водење матични книги, Битровска

Дамјан Варошлија

октомври 26, 2020

4735

Голем број документи на документи кои се потребни за многу работи (извод од матична книга на родените, умрените, венчаница). Документи кои пора

Погледни видео
image Погледни видео
Сашко Коцев: Актерската мајсторија во краткиот филм е да знаеме каква приказна правиме

Ивана М. Лазаревиќ

октомври 26, 2020

6834

Актерот Сашко Коцев за главната улога во краткиот филм „Налепница“ ја доби наградата за најдобар актер на фестивалот „Social World Film Festival“, кој

Погледни видео
image Погледни видео
Ралев: Погроб на архитектурата во Македонија, чувари на јавниот интерес треба да бидат планерите, проектантите но и општините и градовите

Дамјан Варошлија

октомври 26, 2020

6452

-Имаме една многу кратка историја на архитектонско творење, почнувајќи од фактот дека првата школа е 1949. Првите архитекти излезени од таа школ

Погледни видео
image Погледни видео
1
ЈСП пушти во сообраќај дополнителни 50 автобуси

Ивана М. Лазаревиќ

октомври 26, 2020

5006

Откако минатата недела Владата донесе одлука автобусите на ЈСП Скопје да сообраќаат со половина од капацитетот, со цел да се спречи ширење на

Погледни видео
image Погледни видео
Спасовски: Полицијата ќе интервенира на секоја пријава или допрен глас за кршење на антиковид мерките

Дамјан Варошлија

октомври 26, 2020

7216

-Имавме седница на главниот кризен штаб и се уште немаме нови препораки кои подразбираат порадикални мерки. Но ништо не се исклучува, изјави з

Погледни видео
image Погледни видео
Андоновиќ: Различните позиции околу геостратешките интереси причина за ескалација на односите меѓу Франција и Турција

Ивана М. Лазаревиќ

октомври 26, 2020

474

Турција ја обвини Европа за плашење на муслиманите поистоветувајќи ги со она што на Евреите им се случуваше во 20 век, изјавуваат турските офиц

Погледни видео
image Погледни видео
Ајдини: Поврзаноста на одредени политичари со евентуални судења во Меѓународниот суд – во центарот на вниманието во Косово

Дамјан Варошлија

октомври 26, 2020

432

Состојбата со КОВИД-19 во Косово, изненадувачки, не ескалира. Има предупредувања дека се очекува бранот што ја зафаќа Европа да го зафати и Косо

Погледни видео
image Погледни видео
Ќумбев: ФФМ да иницира вклучување на ВАР технологијата во домашниот фудбал

Дамјан Варошлија

октомври 26, 2020

4616

Користењето на ВАР технологијата во Македонија. За предностите и недостатоците во Утрински брифинг говореше поранешниот репрезентативец на

Погледни видео
image Погледни видео
Орданоски: Импресивните бројки од крајот на првата сезона направија „притисок“ втората сезона на Утрински брифинг да трае подолго

Дамјан Варошлија

октомври 26, 2020

5123

– Бројките кои што ги сумиравме на крајот од првата сезона на Утрински брифинг се импресивни. Имавме еден „притисок “ програмата да трае п

Погледни видео
image Погледни видео
Утрински брифинг 26.10.2020

ТВ

октомври 26, 2020

9422

„Утрински брифинг“ е местото каде секој работен ден од 07:30-10:00 часот, низ динамична програма составена од актуелни информации, анализи и разг

Погледни видео
image Погледни видео
Долг пат за изводи од матичните книги – гостин во УБ, портпаролка на Управата за водење матични книги, Битровска

Дамјан Варошлија

октомври 9, 2020

4735

Голем број документи на документи кои се потребни за многу работи (извод од матична книга на родените, умрените, венчаница). Документи кои пора

Погледни видео
image Погледни видео
Сашко Коцев: Актерската мајсторија во краткиот филм е да знаеме каква приказна правиме

Ивана М. Лазаревиќ

октомври 9, 2020

6834

Актерот Сашко Коцев за главната улога во краткиот филм „Налепница“ ја доби наградата за најдобар актер на фестивалот „Social World Film Festival“, кој

Погледни видео
image Погледни видео
Ралев: Погроб на архитектурата во Македонија, чувари на јавниот интерес треба да бидат планерите, проектантите но и општините и градовите

Дамјан Варошлија

октомври 9, 2020

6452

-Имаме една многу кратка историја на архитектонско творење, почнувајќи од фактот дека првата школа е 1949. Првите архитекти излезени од таа школ

Погледни видео
image Погледни видео
1
ЈСП пушти во сообраќај дополнителни 50 автобуси

Ивана М. Лазаревиќ

октомври 9, 2020

5006

Откако минатата недела Владата донесе одлука автобусите на ЈСП Скопје да сообраќаат со половина од капацитетот, со цел да се спречи ширење на

Погледни видео
image Погледни видео
Спасовски: Полицијата ќе интервенира на секоја пријава или допрен глас за кршење на антиковид мерките

Дамјан Варошлија

октомври 9, 2020

7216

-Имавме седница на главниот кризен штаб и се уште немаме нови препораки кои подразбираат порадикални мерки. Но ништо не се исклучува, изјави з

Погледни видео
image Погледни видео
Андоновиќ: Различните позиции околу геостратешките интереси причина за ескалација на односите меѓу Франција и Турција

Ивана М. Лазаревиќ

октомври 9, 2020

474

Турција ја обвини Европа за плашење на муслиманите поистоветувајќи ги со она што на Евреите им се случуваше во 20 век, изјавуваат турските офиц

Погледни видео
image Погледни видео
Ајдини: Поврзаноста на одредени политичари со евентуални судења во Меѓународниот суд – во центарот на вниманието во Косово

Дамјан Варошлија

октомври 9, 2020

432

Состојбата со КОВИД-19 во Косово, изненадувачки, не ескалира. Има предупредувања дека се очекува бранот што ја зафаќа Европа да го зафати и Косо

Погледни видео
image Погледни видео
Ќумбев: ФФМ да иницира вклучување на ВАР технологијата во домашниот фудбал

Дамјан Варошлија

октомври 9, 2020

4616

Користењето на ВАР технологијата во Македонија. За предностите и недостатоците во Утрински брифинг говореше поранешниот репрезентативец на

Погледни видео
image Погледни видео
Орданоски: Импресивните бројки од крајот на првата сезона направија „притисок“ втората сезона на Утрински брифинг да трае подолго

Дамјан Варошлија

октомври 9, 2020

5123

– Бројките кои што ги сумиравме на крајот од првата сезона на Утрински брифинг се импресивни. Имавме еден „притисок “ програмата да трае п

Погледни видео
image Погледни видео
Утрински брифинг 26.10.2020

ТВ

октомври 9, 2020

9422

„Утрински брифинг“ е местото каде секој работен ден од 07:30-10:00 часот, низ динамична програма составена од актуелни информации, анализи и разг

Погледни видео
image Погледни видео
🎥📞 Ставовите на Мицкоски, случајот Боговиње, кривични за газдите „ескиватори“, активација на метлата во СДСМ – разговор со премиерот Спасовски

Дамјан Варошлија

октомври 9, 2020

285

Разговор во Утрински брифинг со премиерот на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски Мицковски најавува можни избори наесен -Изборит

Погледни видео
image Погледни видео
🎥 Андоновиќ: Руската паравојска „ Вагнер Група“ го руши Лукашенко!

Ивана М. Лазаревиќ

октомври 9, 2020

11419

Вагнер групата беше ангажирана во Сирија, Судан, Венецуела и Украина, каде се бореше за руските државни интереси но никогаш не беше сметана ка

Погледни видео
image Погледни видео
🎥 Николова од ДКСК: Комисијата нотира слабости во законите но и даде препораки како работењето на ДКСК да биде поефикасно

Дамјан Варошлија

октомври 9, 2020

11421

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални при

Погледни видео
image Погледни видео
🎥📞 Стојанова: Строги здравствени протоколи на овогодинешното „Охридско лето“

Дамјан Варошлија

октомври 9, 2020

11208

Настапите на уметниците ќе се одржуваат на Античкиот театар, предворјето на Св.Софија и Долни Сарај под строги здравствени протоколи. Огранич

Погледни видео
image Погледни видео
Следува период на исклучително топло време, но и дожд, грмежи и ветер – Славчо со деталите

Дамјан Варошлија

октомври 9, 2020

538

Денес времето во нашата држава ќе биде сончево и понатаму МНОГУ ТОПЛО со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од сев

Погледни видео
image Погледни видео
🎥 ЕУ за аграрот многу, Северна Македонија одвај користи 50 насто

Дамјан Варошлија

октомври 9, 2020

11418

Завршуваме недела во која ќе се заврши еден голе и значен прокет што на одреден начин е тест за македонските капацитетит и институционални и о

Погледни видео
image Погледни видео
🎥 Туристичките работници се уште очекуваат реакција од Владата, по вчерашниот мирен протест

Ивана М. Лазаревиќ

октомври 9, 2020

535

Ана Марија Алексова, еден од организаторите на вчерашниот мирен протест на туристичките работници, денеска во Утрински брифинг ги објасни ба

Погледни видео
image Погледни видео
🎥📞 Кој ќе го има последниот збор за Универзална – Гостин во УБ Никола Наумовски, шеф на кабинетот на градоначалникот Шилегов

Дамјан Варошлија

октомври 9, 2020

11492

-Сегашната „бука“ во јавноста, односно учеството на јавноста во овој процес е нешто што досега сме го немале иако многу слични објекти и згра

Погледни видео
image Погледни видео
🎥 Андоновиќ: Ѓукановиќ ги обвини Москва и Белград дека ја користат СПЦ како последен адут за остварување на руското влијание на Балканот

Ивана М. Лазаревиќ

октомври 9, 2020

10941

И покрај најавите , Црна гора не треба да размислува за одлагање на изборите, изјави црногорскиот претсдател Мило Ѓукановиќ . Оваа изјава Ѓука

Погледни видео
image Погледни видео
9
🎥 Пеце Суперхикс: Поради константен, испланиран и стратешки увоз на шунд и кич ни се случува она што ни се случува – нашите артисти да не бидат презентирани преку медиумите

Дамјан Варошлија

октомври 9, 2020

11342

„Ние како држава назадуваме последнава декада а причината е едноставна – има еден магичен круг образование – медиуми – национален се

Погледни видео
image Погледни видео
🎥📞 Започнува со снимање долгометражниот филм, психолошката драма „Преекспонирано“

Дамјан Варошлија

октомври 9, 2020

10255

Режисерката Елеонора Венинова на крајот на неделава во Скопје и во Охрид ќе почне да го снима својот прв долгометражен филм „Преекспонирано

Погледни видео
image Погледни видео
7
🎥📞 Д-р Артан Лимани: Нема издржлив економски развој се додека не направиме нешто да го подобриме целокупниот образовен систем

Дамјан Варошлија

октомври 9, 2020

11006

Нашиот политички систем потпадна под политичко влијание во деведесетитте и со тоа застана како и сите елементи во нашето општество. Нема да и

Погледни видео
image Погледни видео
5
🎥 МОН: Децата ќе бидат побезбедни во училиште, отколку во парковите и дискотеките

Дамјан Варошлија

октомври 9, 2020

11227

Како последица на кризата предизвикана од вирусот Ковид 19, учениците од март до јуни наставата ја следеа од дома. Дали на ваков начин ќе се одв

Погледни видео
image Погледни видео
3
🎥 Д-р Митов препорачува: Кризата е и можност за промена на подобро

Дамјан Варошлија

октомври 9, 2020

11271

-Масното ткиво кога го гледаме од надвор, значи дека стасало до точка кога веќе сите внатрешни простори и резерви телото ги исполнило, што знач

Погледни видео
image Погледни видео
8
🎥📞Голем чин на културолошка интеграција -Портрет на Блаже Конески во грчкото списание „Карта“

Дамјан Варошлија

октомври 9, 2020

11202

Грчкото месечно електронско списание за литература „Карта“ објави феноменален портрет на Блаже Конески насловен „Житија на Блаже Конески

Погледни видео
image Погледни видео
9
Петрески за УБ: 3/4 од вработените и компаниите се погодени од кризата – 2021 година ревитализација, 2022 нормални текови на економски раст

Дамјан Варошлија

октомври 9, 2020

10688

Во изминатиов пероиод имавме доволна хетерогена онлајн анкета од која што можат да се извлечат заклучоци за тоа какви се економските ефекти в

Погледни видео
image Погледни видео
6
🎥📞Информираност во едно демократско општество и она што значи бизнис во медиуми

Дамјан Варошлија

октомври 9, 2020

10467

Со новата уредба на владата издејствувавме да нема отпуштања, да се вратат платите на ниво од пред кризата и третиот елемент е да покажеме едк

Погледни видео
image Погледни видео
2
🎥 Андоновиќ: По трговијата и пандемијата, Хонгконг следна причина за студена војна меѓу САД и Кина

Ивана М. Лазаревиќ

октомври 9, 2020

10219

Кина и САД се наоѓаат на раб на нова студена војна, американската администрација најави дека ќе воведе санкции против Кина доколку Пекинг одл

Погледни видео
image Погледни видео
4
🎥📞Скерлев: Обединетото кралство стана разединето – Англија ги олабавува мерките, Шкотска и Велс не!

Дамјан Варошлија

октомври 9, 2020

10134

Според податоците 36.654 лица починале од КОВИД-19 во Британија. Но статистичарите не се согласуваат и велат дека таа бројка е над 50.000. Велика Брит

Погледни видео
image Погледни видео
3
Катерина Василевска: Бергамо ги почитува мерките, бројките почнаа да опаѓаат

Дамјан Варошлија

октомври 9, 2020

8009

Бергамо беше еден од градовите кои шттро беше најпогоден. На улиците сега нема никој, мерките се строги. Ограничено е движењето. Атмосферата с

Погледни видео
image Погледни видео
🎥📞Славчо најавува продор на потопол воздух од југ, температурите до 27 °C

Дамјан Варошлија

октомври 9, 2020

302

Во текот на денешниот ден, под влијание на потопла воздушна маса од југ времето во државава ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерен

Погледни видео
image Погледни видео
4
🎥 📞„Готви со Бранко“ – да се храниме здраво, да се пие многу вода и да не се конзумира претежно тешка храна

Дамјан Варошлија

октомври 9, 2020

144

Времето кое го трошиме на социјалните медиуми може да го искористиме на начинот на кој што го правам јас. Овој период на КОВИД-19 да бидам искре

Погледни видео

НАЈГЛЕДАНИ СОДРЖИНИ

All Videos :    Videos posted

image Погледни видео
Долг пат за изводи од матичните книги – гостин во УБ, портпаролка на Управата за водење матични книги, Битровска

Дамјан Варошлија

октомври 26, 2020

4735

Голем број документи на документи кои се потребни за многу работи (извод од матична книга на родените, умрените, венчаница). Документи кои пора

Погледни видео
image Погледни видео
Сашко Коцев: Актерската мајсторија во краткиот филм е да знаеме каква приказна правиме

Ивана М. Лазаревиќ

октомври 26, 2020

6834

Актерот Сашко Коцев за главната улога во краткиот филм „Налепница“ ја доби наградата за најдобар актер на фестивалот „Social World Film Festival“, кој

Погледни видео
image Погледни видео
Ралев: Погроб на архитектурата во Македонија, чувари на јавниот интерес треба да бидат планерите, проектантите но и општините и градовите

Дамјан Варошлија

октомври 26, 2020

6452

-Имаме една многу кратка историја на архитектонско творење, почнувајќи од фактот дека првата школа е 1949. Првите архитекти излезени од таа школ

Погледни видео
image Погледни видео
1
ЈСП пушти во сообраќај дополнителни 50 автобуси

Ивана М. Лазаревиќ

октомври 26, 2020

5006

Откако минатата недела Владата донесе одлука автобусите на ЈСП Скопје да сообраќаат со половина од капацитетот, со цел да се спречи ширење на

Погледни видео
image Погледни видео
Спасовски: Полицијата ќе интервенира на секоја пријава или допрен глас за кршење на антиковид мерките

Дамјан Варошлија

октомври 26, 2020

7216

-Имавме седница на главниот кризен штаб и се уште немаме нови препораки кои подразбираат порадикални мерки. Но ништо не се исклучува, изјави з

Погледни видео
image Погледни видео
Андоновиќ: Различните позиции околу геостратешките интереси причина за ескалација на односите меѓу Франција и Турција

Ивана М. Лазаревиќ

октомври 26, 2020

474

Турција ја обвини Европа за плашење на муслиманите поистоветувајќи ги со она што на Евреите им се случуваше во 20 век, изјавуваат турските офиц

Погледни видео
image Погледни видео
Ајдини: Поврзаноста на одредени политичари со евентуални судења во Меѓународниот суд – во центарот на вниманието во Косово

Дамјан Варошлија

октомври 26, 2020

432

Состојбата со КОВИД-19 во Косово, изненадувачки, не ескалира. Има предупредувања дека се очекува бранот што ја зафаќа Европа да го зафати и Косо

Погледни видео
image Погледни видео
Ќумбев: ФФМ да иницира вклучување на ВАР технологијата во домашниот фудбал

Дамјан Варошлија

октомври 26, 2020

4616

Користењето на ВАР технологијата во Македонија. За предностите и недостатоците во Утрински брифинг говореше поранешниот репрезентативец на

Погледни видео
image Погледни видео
Орданоски: Импресивните бројки од крајот на првата сезона направија „притисок“ втората сезона на Утрински брифинг да трае подолго

Дамјан Варошлија

октомври 26, 2020

5123

– Бројките кои што ги сумиравме на крајот од првата сезона на Утрински брифинг се импресивни. Имавме еден „притисок “ програмата да трае п

Погледни видео
image Погледни видео
Утрински брифинг 26.10.2020

ТВ

октомври 26, 2020

9422

„Утрински брифинг“ е местото каде секој работен ден од 07:30-10:00 часот, низ динамична програма составена од актуелни информации, анализи и разг

Погледни видео

НАЈГЛЕДАНИ СОДРЖИНИ

All Videos :  Videos posted

image Погледни видео
Долг пат за изводи од матичните книги – гостин во УБ, портпаролка на Управата за водење матични книги, Битровска

Дамјан Варошлија

октомври 26, 2020

4735

Голем број документи на документи кои се потребни за многу работи (извод од матична книга на родените, умрените, венчаница). Документи кои пора

Погледни видео
image Погледни видео
Сашко Коцев: Актерската мајсторија во краткиот филм е да знаеме каква приказна правиме

Ивана М. Лазаревиќ

октомври 26, 2020

6834

Актерот Сашко Коцев за главната улога во краткиот филм „Налепница“ ја доби наградата за најдобар актер на фестивалот „Social World Film Festival“, кој

Погледни видео
image Погледни видео
Ралев: Погроб на архитектурата во Македонија, чувари на јавниот интерес треба да бидат планерите, проектантите но и општините и градовите

Дамјан Варошлија

октомври 26, 2020

6452

-Имаме една многу кратка историја на архитектонско творење, почнувајќи од фактот дека првата школа е 1949. Првите архитекти излезени од таа школ

Погледни видео
image Погледни видео
1
ЈСП пушти во сообраќај дополнителни 50 автобуси

Ивана М. Лазаревиќ

октомври 26, 2020

5006

Откако минатата недела Владата донесе одлука автобусите на ЈСП Скопје да сообраќаат со половина од капацитетот, со цел да се спречи ширење на

Погледни видео
image Погледни видео
Спасовски: Полицијата ќе интервенира на секоја пријава или допрен глас за кршење на антиковид мерките

Дамјан Варошлија

октомври 26, 2020

7216

-Имавме седница на главниот кризен штаб и се уште немаме нови препораки кои подразбираат порадикални мерки. Но ништо не се исклучува, изјави з

Погледни видео
image Погледни видео
Андоновиќ: Различните позиции околу геостратешките интереси причина за ескалација на односите меѓу Франција и Турција

Ивана М. Лазаревиќ

октомври 26, 2020

474

Турција ја обвини Европа за плашење на муслиманите поистоветувајќи ги со она што на Евреите им се случуваше во 20 век, изјавуваат турските офиц

Погледни видео
image Погледни видео
Ајдини: Поврзаноста на одредени политичари со евентуални судења во Меѓународниот суд – во центарот на вниманието во Косово

Дамјан Варошлија

октомври 26, 2020

432

Состојбата со КОВИД-19 во Косово, изненадувачки, не ескалира. Има предупредувања дека се очекува бранот што ја зафаќа Европа да го зафати и Косо

Погледни видео
image Погледни видео
Ќумбев: ФФМ да иницира вклучување на ВАР технологијата во домашниот фудбал

Дамјан Варошлија

октомври 26, 2020

4616

Користењето на ВАР технологијата во Македонија. За предностите и недостатоците во Утрински брифинг говореше поранешниот репрезентативец на

Погледни видео
image Погледни видео
Орданоски: Импресивните бројки од крајот на првата сезона направија „притисок“ втората сезона на Утрински брифинг да трае подолго

Дамјан Варошлија

октомври 26, 2020

5123

– Бројките кои што ги сумиравме на крајот од првата сезона на Утрински брифинг се импресивни. Имавме еден „притисок “ програмата да трае п

Погледни видео
image Погледни видео
Утрински брифинг 26.10.2020

ТВ

октомври 26, 2020

9422

„Утрински брифинг“ е местото каде секој работен ден од 07:30-10:00 часот, низ динамична програма составена од актуелни информации, анализи и разг

Погледни видео

НАЈГЛЕДАНИ СОДРЖИНИ

All Videos :   Videos posted

image Погледни видео
Долг пат за изводи од матичните книги – гостин во УБ, портпаролка на Управата за водење матични книги, Битровска

Дамјан Варошлија

октомври 26, 2020

4735

Голем број документи на документи кои се потребни за многу работи (извод од матична книга на родените, умрените, венчаница). Документи кои пора

Погледни видео
image Погледни видео
Сашко Коцев: Актерската мајсторија во краткиот филм е да знаеме каква приказна правиме

Ивана М. Лазаревиќ

октомври 26, 2020

6834

Актерот Сашко Коцев за главната улога во краткиот филм „Налепница“ ја доби наградата за најдобар актер на фестивалот „Social World Film Festival“, кој

Погледни видео
image Погледни видео
Ралев: Погроб на архитектурата во Македонија, чувари на јавниот интерес треба да бидат планерите, проектантите но и општините и градовите

Дамјан Варошлија

октомври 26, 2020

6452

-Имаме една многу кратка историја на архитектонско творење, почнувајќи од фактот дека првата школа е 1949. Првите архитекти излезени од таа школ

Погледни видео
image Погледни видео
1
ЈСП пушти во сообраќај дополнителни 50 автобуси

Ивана М. Лазаревиќ

октомври 26, 2020

5006

Откако минатата недела Владата донесе одлука автобусите на ЈСП Скопје да сообраќаат со половина од капацитетот, со цел да се спречи ширење на

Погледни видео
image Погледни видео
Спасовски: Полицијата ќе интервенира на секоја пријава или допрен глас за кршење на антиковид мерките

Дамјан Варошлија

октомври 26, 2020

7216

-Имавме седница на главниот кризен штаб и се уште немаме нови препораки кои подразбираат порадикални мерки. Но ништо не се исклучува, изјави з

Погледни видео
image Погледни видео
Андоновиќ: Различните позиции околу геостратешките интереси причина за ескалација на односите меѓу Франција и Турција

Ивана М. Лазаревиќ

октомври 26, 2020

474

Турција ја обвини Европа за плашење на муслиманите поистоветувајќи ги со она што на Евреите им се случуваше во 20 век, изјавуваат турските офиц

Погледни видео
image Погледни видео
Ајдини: Поврзаноста на одредени политичари со евентуални судења во Меѓународниот суд – во центарот на вниманието во Косово

Дамјан Варошлија

октомври 26, 2020

432

Состојбата со КОВИД-19 во Косово, изненадувачки, не ескалира. Има предупредувања дека се очекува бранот што ја зафаќа Европа да го зафати и Косо

Погледни видео