Кирацовски: ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ ги кочат реформите околу изборниот процес

image

You must need to login..!

Опис

„Недоаѓањето на ВМРО-ДПМНЕ е успех. Оваа партија заедно со ДУИ ги кочи реформските процеси околу изборниот процес“, изјави за Утрински брифинг, Александар Кирацоски од СДСМ.

„Вчера имавме исклучително плодна дебата, чии заклучоци околу реформите во изборниот процес претпоставувам дека ќе бидат имплементирани после изборите во април“, рече за УБ, Кирацовски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

three × five =