Јанушев за УБ: Државата мора да го прекине трендот на задолжување

You must need to login..!

Опис

– Една од првите обраќања на дополнителниот заменик-министер, Гордана Кочовска, во првата изјава, а и на неколку прес-конференции потенцираше на се поголемото задолжување. Факт е дека имаме поголемо задолжување од било кога сеа. Една од главните тези за напад на корумпираната власт на Заев беше дека ќе враќа бројчаник, а ја задолжуваше државата најмногу до сега. Тој тренд мора да се поправи, изјави Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ..

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

12 + fifteen =