Јанушев за УБ: Администрацијата е камен на сопнување на сите досегашни влади – набрзо ќе ја објавиме нашата програма за дејствување

You must need to login..!

Опис

„Прашањето околу администрацијата е камен на сопнување на сите досегашни влади, бидејќи сите знаеме да кажеме дека таа е преобемна, дека не ја извршува својата работа како што треба, но факт е дека подоцна не се прават никакви измени во тој поглед. Од тука сакам да порачам дека за брзо време ќе ги објавиме нашите програми на делување. Можам да кажам дека и без отпуштање има начин да се стави ред“, изјави за Утрински брифинг Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

three × 2 =