Јанушев во УБ за Чулев и Ковачки: Не го тестиравме СДСМ – двајцата се врвни професионалци

You must need to login..!

Опис

– Не гледам никаква поврзаност или тестирање спрема СДСМ или било кој во државата. Ако навистина сакаме професионалци со педигре и искуство да ги водат државните институции, не разбирам зошто треба да ги оспоруваме. Дали јас ако сум протестирал на 27 или вие на Шарена револуција треба да кажува дека до крај сте биле цврст приврзаник. И двајцата биле дел од безбедносните структури, не треба да шпекулираме за нивните професионални искуства, рече во Утрински брифинг Јанушев околу прашањето на именувањето техничкиот министерот за внатрешни работи од страна на ВМРО-ДПМНЕ.

– Една политичка елита, на СДСМ е единствена. ВМРО ДПМНЕ нема таква. Се што ние правиме е врз принципи и вредности кои ги почитуваме. Ние сме луѓе кои направиле нешто во минатото а имаме капацитет за да направиме уште повеќе во иднина, смета генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

14 + eight =