Јанушев во УБ: На правдата треба да и дадеме шанса

You must need to login..!

Опис

– Не само за СЈО туку за целиот криминал некогаш сторен во државата, без разлика кој се огрешил, на правдата треба да и дадеме шанса во државата. Од позиција на опозиција нити смееме ниту можеме да правиме договор за неаква амнестија. Напротив, сметам дека за било кој, во било какво процесно дејствие, треба во независна судска постапка – да докажува невиност, изјави во Утрински брифинг генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

2 + five =