image
Голем Слајдер
Утрински бриф...
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
ДЕЦАТА НАЈГОЛ...
image
АНКЕТИ
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
Студентските ...
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
Интервју со д-...
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
Ходаи: Ќе почн...
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
Пчеларите бар...
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
Не е можно две...
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
image
АНКЕТИ
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ
image
ВЕСТИ НА СЛОБОДНА ТВ

НАЈГЛЕДАНИ СОДРЖИНИ

All Videos :  Videos posted

image Погледни видео
2
Старова Ќерими: Годинава ќе се реновира спомен куќата на Лазар Личеноски

Ивана М. Лазаревиќ

јануари 15, 2021

6174

Спомен куќата „Музеј на Лазар Личеноски“ е еден од најважните проекти на Националната галерија на Република Северна Македонија и годинава т

Погледни видео
image Погледни видео
3
Првиот човек на Агенцијата за филм, Лазаревски: Нема да се дозволи филмските работници да останат без работа

Дамјан Варошлија

јануари 15, 2021

6814

Формула за исплата на плати на вработените се пронајде преку Министерството за Култура и УЈП, но во делот на конкурсите, затоа што недостасува

Погледни видео
image Погледни видео
4
Како се гради маркетинг агенција со светски успех во Македонија, разговор со Молеровиќ, основач на маркетинг-агенцијата LeanSEM

Дамјан Варошлија

јануари 15, 2021

7059

Ненад Молеровиќ е Македонец кој се враќа од Америка каде што работел како дигитал маркетинг-директор во повеќе компании, меѓу кои и UpWork. Таму ј

Погледни видео
image Погледни видео
5
Како до консолидација и редефинирање на фискалната позиција на државата, разговор со проф. Треновски

Дамјан Варошлија

јануари 15, 2021

6965

Неопходно ќе биде да се воведе корона данок, по примерот на воениот данок од 2001 година и радикално да се реструктуира стопанството, но и образо

Погледни видео
image Погледни видео
3
Пандемијата ги одложи културните настани во социјалниот центар „Дуња“

Ивана М. Лазаревиќ

јануари 15, 2021

6788

Единствениот социјалниот центар во Македонија „Дуња“ кој постои од 2016 година, поради глобалната пандемија предизвикана од коронавирусот, г

Погледни видео
image Погледни видео
4
Проф. Тодороска: Најавената квази реформа во образованието е обезличување на македонскиот народ

Дамјан Варошлија

јануари 15, 2021

7059

По официјалното промoвирање на Концепцијата за основно образование од Министерството за образование и наука, дел од научниот и професорски к

Погледни видео
image Погледни видео
2
Андоновиќ: Кина ја саботира истрагата на СЗО во Вухан – втората година од пандемијата ќе биде потешка

Ивана М. Лазаревиќ

јануари 15, 2021

6185

По речиси година дена Тимот на лекари од СЗО конечно доби дозвола да пристигне во Вухан каде ќе имаат еден месец да утврдат како настанала и ка

Погледни видео
image Погледни видео
3
Славчо Попоски: Викендов сончево и многу студено време

Дамјан Варошлија

јануари 15, 2021

128

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и студено со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен и од северо

Погледни видео
image Погледни видео
Утрински брифинг 15.01.2021

ТВ

јануари 15, 2021

10586

„Утрински брифинг“ е местото каде секој работен ден од 07:30-10:00 часот, низ динамична програма составена од актуелни информации, анализи и разг

Погледни видео
image Погледни видео
3
Велковска од Охрид SOS: Ние сме земја на демагогија – на терен гледаме корупција, криминал, а институциите ништо не преземаат

Дамјан Варошлија

јануари 14, 2021

7247

Институциите добија нов извештај од УНЕСКО за состојбата во Охрид, со што останува неизвесно дали регионот ќе биде впишан на листата на светс

Погледни видео
image Погледни видео
1
Разговор со Сара Миленковска за акцијата Сподели авторка

Ивана М. Лазаревиќ

јануари 14, 2021

6503

Идејата на иницијативата „Сподели авторка“ е да се најде начин како да се обезбеди феминистичка литература и да се приближи женското творше

Погледни видео
image Погледни видео
3
Бабовски: Граѓаните јадат безбедно овошје и зеленчук

Дамјан Варошлија

јануари 14, 2021

7105

Целиот процес на работа се одвива нормално. Увозот и извозот на прехранбени продукти се одвива тековно, секако како што налага ситуацијата. Не

Погледни видео
image Погледни видео
4
Како до правилна распределба на парите од државната помош, разговор со финасискиот консултант Гацов

Дамјан Варошлија

јануари 14, 2021

6692

Барањето парите од петтиот пакет мерки на владата да легнуваат на сметките на работниците има социјална димензија и е со цел да се избегне бро

Погледни видео
image Погледни видео
2
Банка за храна Македонија: Огромни количини употреблива храна завршува на депониите

Ивана М. Лазаревиќ

јануари 14, 2021

6200

Граѓанската организација „Банка за хранаМакедонија“ веќе десет години се обидува да направи конекција помеѓу храната што се фрла од една ст

Погледни видео
image Погледни видео
Разговор со Калиа Димитрова за Медуза.мк – единствениот феминистички портал во земјава

Ивана М. Лазаревиќ

јануари 14, 2021

7321

Единствениот феминистички портал во земјава, Медуза. мк одбележува двегодишнина од своето работење, а уредничката Калиа Димитрова вели дека

Погледни видео
image Погледни видео
9
Шевченко: Имаме јуниори тенисери кои покажуваат дека се врвни во Европа

Дамјан Варошлија

јануари 14, 2021

7511

Тенисот е индивидуален спорт каде блискиот контакт е одалечен. Како федерација успеавме со пишување на одредени протоколи и уште од средиант

Погледни видео
image Погледни видео
7
Ристовски: СДС и ДПНЕ имаат иста политичка матрица што не познава владеење на правото

Дамјан Варошлија

јануари 14, 2021

7795

На политичката сцена се бориме. Интегра чекори во втората година, ги поминавме детските болести, грабиме напред, раководството е освежено, изј

Погледни видео