Watch Videos from random Medias

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industrys standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

image Погледни видео
Славчо најаву...

Дамјан Варошлија

мај 27, 2022

7

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. В

Погледни видео
image Погледни видео
3

Дамјан Варошлија

мај 26, 2022

7412

-Нема време за паника околу Мајмунските сипаници. Повеќе е информациски афирмирана работата отколку што би требало да биде. Ние стручните лиц

Погледни видео
image Погледни видео
3

Ивана М. Лазаревиќ

мај 26, 2022

6439

На први јуни стартува 21. издание на ОФФ-Фест 2022 ќе се одржува во Националната опера и балет и во МКЦ. Влезниците се пуштени во продажба и може да

Погледни видео
image Погледни видео
3

Дамјан Варошлија

мај 26, 2022

7086

-Јас од самиот почеток на отворањето на постапката на редовен Конгрес решив партијата да биде транспарента, што би ја красело една демократск

Погледни видео
image Погледни видео
4
Дувњак: За жал...

Дамјан Варошлија

мај 26, 2022

6639

Законот за спречување корупција треба да е во согласност со законот за свиркачи. Бројките се поразителни колку малку се пријавува и колку мал

Погледни видео
image Погледни видео
5
Над 100 професи...

Дамјан Варошлија

мај 26, 2022

7082

Во С Македонија, месеците јуни и јули ќе бидат во знакот на професионалниот тенис. Над 100 професионални тенисери од целиот свет, ќе учествуваат

Погледни видео
image Погледни видео
Исмајловска – Старова: Наместо парламентарна демократија, станавме лидерска дипломатија

Дамјан Варошлија

март 15, 2021

6949

Поранешната претничка Нола Исмајловска Старова во денешниот Утрински брифинг смета дека власта и опозицијата ја делат одговорноста за бокир

Погледни видео
image Погледни видео
Трајанов: Формирање на независна работна група со цел професионално расчистување на сите аспекти околу бегството на Мијалков

Дамјан Варошлија

февруари 23, 2021

7167

Со овие случувања загрозена е Владата. Таа е во исклучителна сложена состојба и како ќе се менаџира овој процес времето ќе покаже. Анализирајќ

Погледни видео
image Погледни видео
Проф. Ременски: Бегството на Мијалков е голем удар и срам за нашиот правосуден систем

Дамјан Варошлија

февруари 22, 2021

7355

Бегството на Мијалков е голем удар и срам за нашиот правосуден систем. За мене ова не е неочекувано и е голема опомена час поскоро да се направ

Погледни видео
image Погледни видео
Шаќири од „Ромалитико“ апелира на штетни последици од донесувањето на Законот за лични карти

Дамјан Варошлија

февруари 17, 2021

7726

Институтот за истражување и анализа на политики – Ромалитико кој е дел од граѓанското движење Аваја, ги повика поднесувачите на предлог зако

Погледни видео
image Погледни видео
Славчо најавува уште поинтензивни врнежи во скопскиот регион

Дамјан Варошлија

јануари 11, 2021

450

Денес нашата територија и понатаму ќе се наоѓа под влијание на циклонска активност и на изразена влажна воздушна маса која ќе услови облачно

Погледни видео
image Погледни видео
Високи температури и УВ индекс над 9 – Славчо со деталите

Дамјан Варошлија

јули 29, 2020

482

Денес, и во следните неколку денови, нашата територија ќе се наоѓа под влијание на многу топла воздушна маса која, како што веќе кажавме, проди

Погледни видео

НАЈГЛЕДАНИ СОДРЖИНИ

All Videos :  Videos posted

image Погледни видео
Славчо најавува топло време, но и предупредува дека попладнево ќе има пороен дожд, силен ветер и град

Дамјан Варошлија

мај 27, 2022

7

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. В

Погледни видео
image Погледни видео
3
Д-р Мехмедовиќ: Да не креваме паника околу Мајмунските сипаници, но треба да бидеме внимателни

Дамјан Варошлија

мај 26, 2022

7412

-Нема време за паника околу Мајмунските сипаници. Повеќе е информациски афирмирана работата отколку што би требало да биде. Ние стручните лиц

Погледни видео
image Погледни видео
3
Шурбе: Програмата на ОФФ Фест е лепеза на интересни и возбудливи музички примери од целиот свет

Ивана М. Лазаревиќ

мај 26, 2022

6439

На први јуни стартува 21. издание на ОФФ-Фест 2022 ќе се одржува во Националната опера и балет и во МКЦ. Влезниците се пуштени во продажба и може да

Погледни видео
image Погледни видео
3
Петковски за проблемите во НСДП: Создадов простор за натпревар меѓу сите членови

Дамјан Варошлија

мај 26, 2022

7086

-Јас од самиот почеток на отворањето на постапката на редовен Конгрес решив партијата да биде транспарента, што би ја красело една демократск

Погледни видео
image Погледни видео
4
Дувњак: За жал кај нас корупцијата стана начин на живеење

Дамјан Варошлија

мај 26, 2022

6639

Законот за спречување корупција треба да е во согласност со законот за свиркачи. Бројките се поразителни колку малку се пријавува и колку мал

Погледни видео
image Погледни видео
5
Над 100 професионални тенисери од светот во јуни и јули ќе дојдат во Скопје на три меѓународни турнири

Дамјан Варошлија

мај 26, 2022

7082

Во С Македонија, месеците јуни и јули ќе бидат во знакот на професионалниот тенис. Над 100 професионални тенисери од целиот свет, ќе учествуваат

Погледни видео
image Погледни видео
4
Андоновиќ: Русите нападнаа 40 градови во Донбас, Северодонецк наскоро би можел да биде отсечен

Ивана М. Лазаревиќ

мај 26, 2022

6437

РУСКИ сили нападнаа повеќе од 40 градови во источните региони Доњецк и Луганск, соопшти утрово украинската армија. Во текот на изминатиот месе

Погледни видео
image Погледни видео
1
Славчо најавува многу топло време – температурите до 36 степени

Дамјан Варошлија

мај 26, 2022

81

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северозап

Погледни видео
image Погледни видео
5
Државата ја води јазичната политика, лекторатите се мостови на пријателство не на разединување

Дамјан Варошлија

мај 25, 2022

7020

-Спорот со Бугарија потекнува од крајот на 19-от век. Од моментот кога се одделува македонската национална мисла, во формирање на желбата на фор

Погледни видео
image Погледни видео
6
Ѓоргевски: Народот беше клучен фактор-никогаш не отстапи од својата црква колку и да беше оспорувана

Дамјан Варошлија

мај 25, 2022

7030

-Спорот трае 55 години. Тој е еден огромн период во кој се тестираа сите можни решенија. Последниве година-две немавме ниту најави дека ќе случи

Погледни видео
image Погледни видео
1
Несериозно е информирањето да им го отстапиме на социјалните мрежи и непроверени портали на сметка на весниците

Дамјан Варошлија

мај 25, 2022

6443

-Асоцијацијата на печатени медиуми се формираше по иницијатива на ЗНМ. Тогаш ни беше обезбедена техничка поддршка за регистрација на Асоција

Погледни видео
image Погледни видео
7
Андоновиќ: Порфириј, Умерен патријарх, флексибилен и без тврди ставови

Ивана М. Лазаревиќ

мај 25, 2022

6345

Четириесет шестиот српски патријарх Порфириј (секуларно име Првослав Периќ) се смета за релативно умререн црковен великодостојник, за разлик

Погледни видео
image Погледни видео
5
Јовановски: Не сум лудо задоволен, ниту многу разочаран од работата на Советот на Град Скопје

Дамјан Варошлија

мај 25, 2022

6973

-Почетокот е во ред. Се запознаваме со структурата. Треба да има кохезија. Не сум лудо задоволен, ниту многу разочаран. Мислам дека претседател

Погледни видео
image Погледни видео
4
Славчо најавува сончево и многу топло време

Дамјан Варошлија

мај 25, 2022

77

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од западен и од југозап

Погледни видео
image Погледни видео
7
Славчо најавува сончево и топло време

Дамјан Варошлија

мај 25, 2022

164

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и ТОПЛО со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен и од северозапад

Погледни видео
image Погледни видео
Поповски: Путин може да бара почит од сите, ама не до степен на „мајчинска љубов“

Дамјан Варошлија

мај 25, 2022

7888

Темата со Украина никако не стивнува. Мирче Адамчевски коментира дека ова се претвора во пропагандна војна бидејќи врвот на кризата некако се

Погледни видео
image Погледни видео
„Стихови на душа“, традиционална поетска манифестација во организација на о. Илинден

Ивана М. Лазаревиќ

мај 25, 2022

10090

По 22 пат во Домот на култура во о. Илинден се одржува традициналната манифестација „Илинден 2021“. Покровител на манифестацијата е Општина Или

Погледни видео
image Погледни видео
Николовски: ЕУ повторно направи историска грешка со Македонија

Дамјан Варошлија

мај 25, 2022

10231

Секој здраворазумен човек не може да свати што Бугарија бара од Македонија.. Претседателот Радев вчера даде една триумфалистичка популистичк

Погледни видео
image Погледни видео
Андоновиќ: ЕУ не сака состанок со Путин: Сметаат дека сеуште е рано, и не гледаат никакви промени во неговото однесување

Ивана М. Лазаревиќ

мај 25, 2022

10318

Европската унија во петокот ја отфрли можноста за состанок на самитот со рускиот Владимир Путин бидејќи, како што рекоа лидерите по Европскио

Погледни видео
image Погледни видео
Славчо најавува променливо време со пороен дожд во попладневните часови

Дамјан Варошлија

мај 25, 2022

4626

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално и тоа особено во попладневните часови ќе биде нестабилно с

Погледни видео
image Погледни видео
Со кршење на предмети до ослободување од стресот и бесот-Smash It Up собата најмногу ја посетуваат жени

Ивана М. Лазаревиќ

мај 25, 2022

11003

Дали некогаш сте биле толку бесни што ви дошло нешто да скршите? Таква можност нуди Горан Бошковски во неговата антистрес соба Smash It Up. Тој дене

Погледни видео
image Погледни видео
Деспотовски: Три инвестиции потврдени во првите три месеци, има најави за уште 15 други наскоро

Дамјан Варошлија

мај 25, 2022

7161

Стабилен број на работни места и покрај падовите со пандемијата и економската криза. Во првиот квартал, бројките покажуваат тренд на раст. Во

Погледни видео
image Погледни видео
Мемети: Дискриминацијата е резултат на онаа свест која што владее во општеството

Дамјан Варошлија

мај 25, 2022

4686

За поздрав е тоа што во извештајот на Амнести интернешнл се нотираат сите индивидуални случаеви кои треба да бидат и се патоказ за институции

Погледни видео
image Погледни видео
Новиот пакет и ефектите од досегашните 4 економски пакети, разговор со Ристески од КСОМ

Дамјан Варошлија

мај 25, 2022

7576

Ние како независни синдикати веќе сме докажани. Нашите настапи се јавни и видливи за работниците. Ако некој мисли дека независните синдикаи ќ

Погледни видео
image Погледни видео
Д-р Пановски: Колективен имунитет е делумно создаден – да издржиме овие два месеци и да ја дочекаме пролетта со ниски бројки

Дамјан Варошлија

мај 25, 2022

8429

Да се надеваме дека бројките нема да растат. Колективен имунитет е делумно создаден кај одредени групи на популацијата или во одредени населе

Погледни видео
image Погледни видео
Рангеловиќ: Се гледаат и првите контури на американската надворешна политика, добро е што се враќаат на светската политичка сцена

Дамјан Варошлија

мај 25, 2022

7471

За почетокот очекувано беше од Бајден да потпише Укази кои се очекува да преминат во легислативи. Во тој контекст ќе видиме каква поддршкла ќе

Погледни видео
image Погледни видео
Разговор со Калиа Димитрова за Медуза.мк – единствениот феминистички портал во земјава

Ивана М. Лазаревиќ

мај 25, 2022

6467

Единствениот феминистички портал во земјава, Медуза. мк одбележува двегодишнина од своето работење, а уредничката Калиа Димитрова вели дека

Погледни видео
image Погледни видео
Ристовски: СДС и ДПНЕ имаат иста политичка матрица што не познава владеење на правото

Дамјан Варошлија

мај 25, 2022

8243

На политичката сцена се бориме. Интегра чекори во втората година, ги поминавме детските болести, грабиме напред, раководството е освежено, изј

Погледни видео
image Погледни видео
Шевченко: Имаме јуниори тенисери кои покажуваат дека се врвни во Европа

Дамјан Варошлија

мај 25, 2022

20669

Тенисот е индивидуален спорт каде блискиот контакт е одалечен. Како федерација успеавме со пишување на одредени протоколи и уште од средиант

Погледни видео
image Погледни видео
🎥📞Голем чин на културолошка интеграција -Портрет на Блаже Конески во грчкото списание „Карта“

Дамјан Варошлија

мај 25, 2022

17910

Грчкото месечно електронско списание за литература „Карта“ објави феноменален портрет на Блаже Конески насловен „Житија на Блаже Конески

Погледни видео