WORLD’D BIGGEST

POWERFULL VIDEO THEME

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting

industry. Lorem Ipsum has been .

BUY THIS THEME

BETUBE IS A WORLD’S BIGGEST

BOOST YOUR VIDEO WEBSITE

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting

industry. Lorem Ipsum has been .

BUY THIS THEME

Ви препорачуваме

НАЈГЛЕДАНИ СОДРЖИНИ

All Videos :  Videos posted

image Погледни видео
Утрински брифинг 31.07.2020

ТВ

јули 31, 2020

12454

„Утрински брифинг“ е местото каде секој работен ден од 07:30-10:00 часот, низ динамична програма составена од актуелни информации, анализи и разг

Погледни видео
image Погледни видео
🎥📞 Ставовите на Мицкоски, случајот Боговиње, кривични за газдите „ескиватори“, активација на метлата во СДСМ – разговор со премиерот Спасовски

Дамјан Варошлија

септември 21, 2020

270

Разговор во Утрински брифинг со премиерот на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски Мицковски најавува можни избори наесен -Изборит

Погледни видео
image Погледни видео
🎥 Андоновиќ: Руската паравојска „ Вагнер Група“ го руши Лукашенко!

Ивана М. Лазаревиќ

септември 21, 2020

11365

Вагнер групата беше ангажирана во Сирија, Судан, Венецуела и Украина, каде се бореше за руските државни интереси но никогаш не беше сметана ка

Погледни видео
image Погледни видео
🎥 Николова од ДКСК: Комисијата нотира слабости во законите но и даде препораки како работењето на ДКСК да биде поефикасно

Дамјан Варошлија

септември 21, 2020

11379

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални при

Погледни видео
image Погледни видео
🎥📞 Стојанова: Строги здравствени протоколи на овогодинешното „Охридско лето“

Дамјан Варошлија

септември 21, 2020

11167

Настапите на уметниците ќе се одржуваат на Античкиот театар, предворјето на Св.Софија и Долни Сарај под строги здравствени протоколи. Огранич

Погледни видео
image Погледни видео
🎥📞 Д-р Митов: Вакцината не е извадена како зајак од шеширот на магионичар – туку е еден многу сериозен процес од најмалку 6 месеци

Дамјан Варошлија

септември 21, 2020

11489

До пред неколку недели се поставуваше прашање дали ќе имаме вакцина, но сега таа неизвесност веќе ја нема. Според СЗО над 140 кандидати за вакци

Погледни видео
image Погледни видео
Следува период на исклучително топло време, но и дожд, грмежи и ветер – Славчо со деталите

Дамјан Варошлија

септември 21, 2020

521

Денес времето во нашата држава ќе биде сончево и понатаму МНОГУ ТОПЛО со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од сев

Погледни видео
image Погледни видео
Утрински брифинг 31.07.2020

ТВ

септември 21, 2020

12454

„Утрински брифинг“ е местото каде секој работен ден од 07:30-10:00 часот, низ динамична програма составена од актуелни информации, анализи и разг

Погледни видео
image Погледни видео
🎥 ЕУ за аграрот многу, Северна Македонија одвај користи 50 насто

Дамјан Варошлија

септември 21, 2020

11403

Завршуваме недела во која ќе се заврши еден голе и значен прокет што на одреден начин е тест за македонските капацитетит и институционални и о

Погледни видео
image Погледни видео
🎥 Туристичките работници се уште очекуваат реакција од Владата, по вчерашниот мирен протест

Ивана М. Лазаревиќ

септември 21, 2020

474

Ана Марија Алексова, еден од организаторите на вчерашниот мирен протест на туристичките работници, денеска во Утрински брифинг ги објасни ба

Погледни видео
image Погледни видео
🎥📞 Кој ќе го има последниот збор за Универзална – Гостин во УБ Никола Наумовски, шеф на кабинетот на градоначалникот Шилегов

Дамјан Варошлија

септември 21, 2020

11479

-Сегашната „бука“ во јавноста, односно учеството на јавноста во овој процес е нешто што досега сме го немале иако многу слични објекти и згра

Погледни видео
image Погледни видео
🎥 Андоновиќ: Ѓукановиќ ги обвини Москва и Белград дека ја користат СПЦ како последен адут за остварување на руското влијание на Балканот

Ивана М. Лазаревиќ

септември 21, 2020

10928

И покрај најавите , Црна гора не треба да размислува за одлагање на изборите, изјави црногорскиот претсдател Мило Ѓукановиќ . Оваа изјава Ѓука

Погледни видео
image Погледни видео
9
🎥 Пеце Суперхикс: Поради константен, испланиран и стратешки увоз на шунд и кич ни се случува она што ни се случува – нашите артисти да не бидат презентирани преку медиумите

Дамјан Варошлија

септември 21, 2020

11339

„Ние како држава назадуваме последнава декада а причината е едноставна – има еден магичен круг образование – медиуми – национален се

Погледни видео
image Погледни видео
🎥📞 Започнува со снимање долгометражниот филм, психолошката драма „Преекспонирано“

Дамјан Варошлија

септември 21, 2020

10249

Режисерката Елеонора Венинова на крајот на неделава во Скопје и во Охрид ќе почне да го снима својот прв долгометражен филм „Преекспонирано

Погледни видео
image Погледни видео
7
🎥📞 Д-р Артан Лимани: Нема издржлив економски развој се додека не направиме нешто да го подобриме целокупниот образовен систем

Дамјан Варошлија

септември 21, 2020

10998

Нашиот политички систем потпадна под политичко влијание во деведесетитте и со тоа застана како и сите елементи во нашето општество. Нема да и

Погледни видео
image Погледни видео
5
🎥 МОН: Децата ќе бидат побезбедни во училиште, отколку во парковите и дискотеките

Дамјан Варошлија

септември 21, 2020

11221

Како последица на кризата предизвикана од вирусот Ковид 19, учениците од март до јуни наставата ја следеа од дома. Дали на ваков начин ќе се одв

Погледни видео
image Погледни видео
3
🎥 Д-р Митов препорачува: Кризата е и можност за промена на подобро

Дамјан Варошлија

септември 21, 2020

11268

-Масното ткиво кога го гледаме од надвор, значи дека стасало до точка кога веќе сите внатрешни простори и резерви телото ги исполнило, што знач

Погледни видео
image Погледни видео
8
🎥📞Голем чин на културолошка интеграција -Портрет на Блаже Конески во грчкото списание „Карта“

Дамјан Варошлија

септември 21, 2020

11197

Грчкото месечно електронско списание за литература „Карта“ објави феноменален портрет на Блаже Конески насловен „Житија на Блаже Конески

Погледни видео
image Погледни видео
9
Петрески за УБ: 3/4 од вработените и компаниите се погодени од кризата – 2021 година ревитализација, 2022 нормални текови на економски раст

Дамјан Варошлија

септември 21, 2020

10685

Во изминатиов пероиод имавме доволна хетерогена онлајн анкета од која што можат да се извлечат заклучоци за тоа какви се економските ефекти в

Погледни видео
image Погледни видео
6
🎥📞Информираност во едно демократско општество и она што значи бизнис во медиуми

Дамјан Варошлија

септември 21, 2020

10465

Со новата уредба на владата издејствувавме да нема отпуштања, да се вратат платите на ниво од пред кризата и третиот елемент е да покажеме едк

Погледни видео
image Погледни видео
2
🎥 Андоновиќ: По трговијата и пандемијата, Хонгконг следна причина за студена војна меѓу САД и Кина

Ивана М. Лазаревиќ

септември 21, 2020

10216

Кина и САД се наоѓаат на раб на нова студена војна, американската администрација најави дека ќе воведе санкции против Кина доколку Пекинг одл

Погледни видео
image Погледни видео
4
🎥📞Скерлев: Обединетото кралство стана разединето – Англија ги олабавува мерките, Шкотска и Велс не!

Дамјан Варошлија

септември 21, 2020

10129

Според податоците 36.654 лица починале од КОВИД-19 во Британија. Но статистичарите не се согласуваат и велат дека таа бројка е над 50.000. Велика Брит

Погледни видео
image Погледни видео
3
Катерина Василевска: Бергамо ги почитува мерките, бројките почнаа да опаѓаат

Дамјан Варошлија

септември 21, 2020

8007

Бергамо беше еден од градовите кои шттро беше најпогоден. На улиците сега нема никој, мерките се строги. Ограничено е движењето. Атмосферата с

Погледни видео
image Погледни видео
🎥📞Славчо најавува продор на потопол воздух од југ, температурите до 27 °C

Дамјан Варошлија

септември 21, 2020

297

Во текот на денешниот ден, под влијание на потопла воздушна маса од југ времето во државава ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерен

Погледни видео
image Погледни видео
4
🎥 📞„Готви со Бранко“ – да се храниме здраво, да се пие многу вода и да не се конзумира претежно тешка храна

Дамјан Варошлија

септември 21, 2020

137

Времето кое го трошиме на социјалните медиуми може да го искористиме на начинот на кој што го правам јас. Овој период на КОВИД-19 да бидам искре

Погледни видео