WORLD’D BIGGEST

POWERFULL VIDEO THEME

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting

industry. Lorem Ipsum has been .

BUY THIS THEME

BETUBE IS A WORLD’S BIGGEST

BOOST YOUR VIDEO WEBSITE

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting

industry. Lorem Ipsum has been .

BUY THIS THEME

Ви препорачуваме

НАЈГЛЕДАНИ СОДРЖИНИ

All Videos :   Videos posted

image Погледни видео
4
Во паркот “Јане Сандански” во Аеродром денеска во 12 часот се одбележува 100 години од раѓањето на Блаже Конески

Ивана М. Лазаревиќ

јуни 11, 2021

6750

Во 12 часот во паркот „Јане Сандански“ се оджува централна манифестација по повод сто годишнината од раѓањето на големиот великан Блаже Коне

Погледни видео
image Погледни видео
4
Исени: Скептичен сум дека реформите ќе се случат во Јавниот сервис и откако ќе се избере новото раководство – партиите мора да седат на страна од МРТВ

Дамјан Варошлија

јуни 11, 2021

6964

Законската одредба која предвидува дека 80 пратеници треба да гласаат за новиот состав на Советот во МРТВ е причината поради која се одлговлек

Погледни видео
image Погледни видео
4
Михаиловска: Со измените на ЗРО ќе се овозможи продолжување на работниот однос во високото образование и здравството

Дамјан Варошлија

јуни 11, 2021

6821

На комисијата за Здравствена заштита на дневен ред е законот за работни односи за пензионирање на здравствените работници и соработници. Се п

Погледни видео
image Погледни видео
5
Халили: Наредбата на Бајден е директен удар против оние кои активно или пасивно работат против ЕУ интеграциите

Дамјан Варошлија

јуни 11, 2021

7049

Декретот е мерка што претседателите на САД ја поставиле како избвршна наредба уште од 2001 година, кога во нашата земја за жал имавме недоразбир

Погледни видео
image Погледни видео
5
Димитар Башевски: Управниот одбор на НУБ „Св. Климент Охридски“ предупредуваше на состојбите, за тоа има документи

Ивана М. Лазаревиќ

јуни 11, 2021

6457

Димитар Башевски: Управниот одбор на НУБ „Св. Климент Охридски“ предупредуваше за состојбите, за тоа има документи Откако медиумите објавиј

Погледни видео
image Погледни видео
7
Кутревски: „Пекабеско“ и во кризата инвестираше во производство и извоз

Дамјан Варошлија

јуни 11, 2021

7036

Состојбата со пандемијата не беше очекувана. Се боревме против непознат непријател, не знаевм,е какви мерки да преземеме, се тоа го учевме во о

Погледни видео
image Погледни видео
6
Ревизорите предупредуваат: Во државава со години нема доволно инспектори, збунувачки процедури и илјадници дивоградби во Охрид и Струга

Дамјан Варошлија

јуни 11, 2021

6835

Согласно годишната програма за работа на ДЗР за 2020 предвидовме и реализиравме две ревизии на усогласеност на условите начинот и постапкките

Погледни видео
image Погледни видео
2
Андоновиќ: Увертира во пресрет на средбата со Путин, Бајден на средба со државите од Г7

Ивана М. Лазаревиќ

јуни 11, 2021

6452

По минатогодишното одложување на состанокот на државите од Г 7 поради пандемијата на Ковид, денска во британија започнува состанокот на индус

Погледни видео
image Погледни видео
4
Славчо најавува променливо време и дожд за викендов – од понеделник стабилизација на времето

Дамјан Варошлија

јуни 11, 2021

231

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Од пладневните часови ќе биде нестабилно на повеќе места со пороен

Погледни видео
image Погледни видео
Утрински брифинг 11.06.2021

ТВ

јуни 11, 2021

11727

„Утрински брифинг“ е местото каде секој работен ден од 07:30-10:00 часот, низ динамична програма составена од актуелни информации, анализи и разг

Погледни видео
image Погледни видео
3
Беговиќ од Синдикатот на Клинички: Приоритет ни е покачување на платите на здравствените работници – со К-15 да бидат опфатени сите вработени во Јавниот сектор

Дамјан Варошлија

јуни 10, 2021

6994

Во изборната програма и предизборните настапи партијата на власт СДСМ вети 40% покачување на платите на здравствените и соработници во ЈЗ и ка

Погледни видео
image Погледни видео
5
Иљас: Демократизацијата на нашето општество од политички аспект е далеку од тоа што треба да биде

Дамјан Варошлија

јуни 10, 2021

7074

Ние како Демократска партија на Турците во минатите мандати со нашите поранешни претставници секогаш бевме иницијатори на промената на избо

Погледни видео
image Погледни видео
7
Весна Попоска: Мора да ги опфатиме женските аспекти во се’ што правиме за да постигнеме реални промени

Ивана М. Лазаревиќ

јуни 10, 2021

6673

„Без оглед на која категорија припаѓате, на Балканот не можете да ги избегнете стереотипите“, смета Весна Попоска, прва жена деканка на Правн

Погледни видео
image Погледни видео
3
Павиќевиќ: Сојузот на средношколци мора да биде партиски независен и не смее да биде исполитизиран, мора да биде прикажан автентичниот глас на средношколците

Дамјан Варошлија

јуни 10, 2021

6893

На Вториот конгрес на Сојузот на средношколци, Лука Павиќевиќ беше избран за нов претседател на Сојузот на средношколци со освоени 69 отсто од

Погледни видео