Ѓурчевски: Конечно се заштитува евентуалната жртва од можниот криминал

You must need to login..!

Опис

Идејата за спојување на полициските единици е добра. Потребна беше ефикасна реорганизација.

Враќањето на „маалскиот“ полицаец е одлично, бидејќи најдобро е запознаен со средината во која тој би делувал. Конечно доаѓаме до момент кога се заштитува евентуалната жртва од можниот криминал, изјави за Утрински брифинг Љубомир Ѓурчевски, пензиониран полициски функционер.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

three × 5 =