Фрчкоски: Да се ослободиме од митовите и психозите што ги наметна ВМРО-ДПМНЕ

You must need to login..!

Опис

По повод излегувањето на книгата „Човекови права и психоанализа“ за Утрински брифинг професорот Љубомир Фрчкоски зборува за иделогијата како движечка сила и потребата граѓаните да се ослободат од митовите и психозите кои ги наметна ВМРО-ДПМНЕ во времето на своето владеење и важноста на еманципаторските политики.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

seventeen − twelve =