Деркоски: Избирачкиот список не може да биде идеално чист

You must need to login..!

Опис

Можни ли се манипулации со избирачкиот список пред престојните избори? Избирачкиот список не може да биде идеално чист. Во него се вметнати сите државјани кои имаат државјанство на Република Северна Македонија, изјави претседателот на Државната изборна комисија Оливер Дерковски во денешното гостување на Утрински брифинг.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

eleven − two =