Дерала во УБ: Присуството на валканата пропаганда и говорот на омраза секојдневно растат

You must need to login..!

Опис

Очигледно е дека говорот на омраза но и другите форми на валкана и црна пропаганда се многу присутни и нивното присуство секојдневно расте. Нивната софистицираност од сезона во сезона се продлабочува, се гледа дека се вложува многу труд, моногу повеќе пари. Во тоа може да се каже дека лажните вести, дезинформациите, манипулациите, спиновите исто така се се еден голем и сериозен дел од целата таа црна пропаганда која се води и сметам дека тоа е резултат на недостаток на вистински политички програми и идеи.


Во нашата земја најголемите зафати се прават преку политички партии и неможе да се прифати фактот дека тоа неколку групи го прават. Тоа може да го прават сериозни групи кои се организирани како политички партии, кои располагаат со многу пари и ресурси, изјави за Утрински брифинг првиот човек на невладината Цивил, Џабир Дерала.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

ten + twelve =