Ви препорачуваме

Временска Прогноза

All Videos : 124  Video Posted

image Погледни видео
14
Следува период на исклучително топло време, но и дожд, грмежи и ветер – Славчо со деталите

Дамјан Варошлија

јули 31, 2020

524

Денес времето во нашата држава ќе биде сончево и понатаму МНОГУ ТОПЛО со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од сев

Погледни видео
image Погледни видео
7
Екстремно високи температури во земјава – мало освежување во недела – Славчо со деталите

Дамјан Варошлија

јули 30, 2020

140

Денес времето во нашата држава ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец додека максималните дневни темп

Погледни видео
image Погледни видео
3
Започнува африканскиот МНОГУ ТОПОЛ бран – Славчо со деталите

Дамјан Варошлија

јули 28, 2020

371

Денеска, како и во следните денови нашата територија ќе се наоѓа под влијание на многу топла воздушна маса, која продира од северните предели

Погледни видео
image Погледни видео
8
Славчо најавува: МНОГУ ТОПЛА воздушна маса од југ се движи кон Македонија

Дамјан Варошлија

јули 27, 2020

352

Денес времето во нашата држава ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Особено долж повардарието ќе дува умерен, повреме

Погледни видео
image Погледни видео
8
📞 Славчо најавува многу топло време, со ЕКСТРЕМЕН УВ индекс

Дамјан Варошлија

јули 24, 2020

179

Денес времето во нашата држава ќе биде сончево и многу топло со умерена локална облачност. Во попладневните часови ќе има локален развој на не

Погледни видео
image Погледни видео
9
Африканскиот топол бран продолжува – Славчо најавува услови за локална нестабилност

Дамјан Варошлија

јули 23, 2020

95

Денес времето во нашата држава ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив пр

Погледни видео
image Погледни видео
8
📞 Покрај африканскиот бран, Славчо најавува услови за попладневна локална нестабилност

Дамјан Варошлија

јули 22, 2020

96

Времето денес во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Максимал

Погледни видео
image Погледни видео
8
Следните денови температури до 38°C, Славчо најавува продор на африкански бран во Македонија

Дамјан Варошлија

јули 21, 2020

9814

Денес времето во нашата држава ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, кој долж пова

Погледни видео
image Погледни видео
11
📞 Славчо најавува нестабилно време со локална појава на пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за локална појава на град

Дамјан Варошлија

јули 17, 2020

119

Денес времето ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност. Во попладневните часови локално ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи,

Погледни видео
image Погледни видео
10
📞 Славчо со детали околу најавеното дестабилизирање на атмсоферата

Дамјан Варошлија

јули 16, 2020

9844

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Во попладневните часови ќе има услови за локален краткотраен дожд

Погледни видео
image Погледни видео
10
Славчо најавува дестабилизирање на атмoсферата во следните денови

Дамјан Варошлија

јули 15, 2020

10001

Денес времето во нашата држава ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност. Особено од попладневните часови ќе има услови за локален

Погледни видео
image Погледни видео
8
📞 Славчо најавува променливо време во наредните денови

Дамјан Варошлија

јули 14, 2020

9924

Денес времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец, повремено ветерот н

Погледни видео

No more postsLoading posts ...Load More

No more postsLoading posts ...Load More