Ви препорачуваме

Вести

All Videos : 3  Video Posted

image Погледни видео
48
Иран нуди соработка во истрагата за уривањето на авионот, Трамп добива ограничување од Конгресот за воена интервенција

Дамјан Варошлија

јануари 10, 2020

448

Иран ќе дозволи на САД и авионската компанија Боинг да помогнат во истрагата на падот на украинскиот авион кој завчера се урна непосредно по п

Погледни видео
image Погледни видео
23
Неизвесни претседателски избори во Хрватска. Ликвидиран архитектот на војната во Сирија, вториот човек на Иран, генерал Сулејмани.

Дамјан Варошлија

јануари 3, 2020

523

Од полноќ стапува на сила предизборниот молк во пресрет на претседателските избори во недела. Вечерва двајцата кандидати за последен пат ќе с

Погледни видео