Ви препорачуваме

Тема на денот

All Videos : 352  Video Posted

image Погледни видео
19
🎥📞 Ставовите на Мицкоски, случајот Боговиње, кривични за газдите „ескиватори“, активација на метлата во СДСМ – разговор со премиерот Спасовски

Дамјан Варошлија

јули 31, 2020

282

Разговор во Утрински брифинг со премиерот на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски Мицковски најавува можни избори наесен -Изборит

Погледни видео
image Погледни видео
19
🎥 ЕУ за аграрот многу, Северна Македонија одвај користи 50 насто

Дамјан Варошлија

јули 30, 2020

11416

Завршуваме недела во која ќе се заврши еден голе и значен прокет што на одреден начин е тест за македонските капацитетит и институционални и о

Погледни видео
image Погледни видео
23
🎥📞 Кој ќе го има последниот збор за Универзална – Гостин во УБ Никола Наумовски, шеф на кабинетот на градоначалникот Шилегов

Дамјан Варошлија

јули 30, 2020

11489

-Сегашната „бука“ во јавноста, односно учеството на јавноста во овој процес е нешто што досега сме го немале иако многу слични објекти и згра

Погледни видео
image Погледни видео
7
🎥 Гаши: Ако ДУИ не успеат со „премиер Албанец“ треба да отстапат и ние како Алијанса и Алтернатива да започнеме преговори

Дамјан Варошлија

јули 29, 2020

11268

-Се навестуваше и се очекуваше дека ќе биде мала разликата на освоени пратеници и во македонскиот и во албанскиот блок. Но највеќе сами од себе

Погледни видео
image Погледни видео
8
🎥 Злоупотребата на АКМИС, за најавениот ветинг и како до враќање на довербата во судството – гостинка во УБ – новинарката Гордана Дувњак

Дамјан Варошлија

јули 29, 2020

11199

-Доколку Панчевски го почитуваше законот немаше да дојде до оваа ситуација од притворско одделение да биде носен на судење. Но ова што денес м

Погледни видео
image Погледни видео
6
🎥 Шешов: Науката созрева, стандардите се прекрути – време е да почнеме да ги применуваме европските прописи за проетирање

Дамјан Варошлија

јули 28, 2020

11488

Како Институт за земјотресно инженерство и инженерска сеизмологија во светот се многу малку. Корените се тесно поврзани со катастрофалниот з

Погледни видео
image Погледни видео
5
🎥 Проф. Д-р Пановски: Да се направи сценарио што наесен со КОВИД-19 – вакцина најрано од октомври – бебињата и децата да бидат изземени

Дамјан Варошлија

јули 28, 2020

11395

Бројките не се добри. Ни најголемите песимисти не ги очекуваа. Институциите сега некако како затворени да се во последно време. Треба на насел

Погледни видео
image Погледни видео
6
🎥 Миленковска: Со работење кон заедничка цел да ја подобриме позицијата на секоја индивидуа во општеството

Дамјан Варошлија

јули 27, 2020

10995

–Не би била загрижена за намалувањето на жени во парламентот иако и тоа укажува дека треба да поработиме како општество и да ги охрабриме ж

Погледни видео
image Погледни видео
5
🎥 Пановски: Урбаната мафија треба да се бара внатре во системот

Дамјан Варошлија

јули 27, 2020

11410

-Јас не сакам да зборам што сме испуштиле да изградиме, туку сметам дека тоа што сме го изградиле сме испуштиле да го изградиме како што треба.

Погледни видео
image Погледни видео
9
🎥 Ахмети во Хаг – дали се симнува ореолот на командант и владин партнер – гостин во УБ, Висар Адеми

Дамјан Варошлија

јули 24, 2020

11445

Гласачот на ДУИ целиот свој ангажман го ослонуваа на фигурата на Ахмети како човек кој што е најголем патриот, херој и е модерниот Исмаил Кема

Погледни видео
image Погледни видео
7
🎥📞Сулејман од ЗНМ: Бавноста на надлежните органи како да ги охрабрува насилниците да продолжат да се закануваат

Дамјан Варошлија

јули 24, 2020

10444

Во првата фаза од скринингот беа опфатени новинарите и медиумските работници кои работат во весниците, во телевизиите, односно медиумите со п

Погледни видео
image Погледни видео
10
🎥 Мигрантската криза „во сенка“ на КОВИД-19 – Мерсиха Смаиловиќ од Легис гостинка во УБ

Дамјан Варошлија

јули 23, 2020

11214

Политичките промени во Грција доведоа голем број на луѓе со признаен статус на бегалци да добијат решенија дека треба да ги напуштат местата

Погледни видео

No more postsLoading posts ...Load More

No more postsLoading posts ...Load More