Ви препорачуваме

Меѓународна актуелна сцена

All Videos : 311  Video Posted

image Погледни видео
30
Андоновиќ: Брисел во обид да ги дисциплинира непослушните Будимпешта и Варшава

Ивана М. Лазаревиќ

јули 9, 2021

6801

ЕУ се обидува да ги стави во колосек Унгарија и Полска, земји членки чии влади сериозно одстапуваат од европската либерална политика и европс

Погледни видео
image Погледни видео
4
Андоновиќ: Со Хаити веќе нема кој да владее

Ивана М. Лазаревиќ

јули 8, 2021

6763

Советот за безбедност на Обединетите нации го осуди атентатот врз претседателот на Хаити, Жoвовнел Моиз и ги повика сите страни во земјата да

Погледни видео
image Погледни видео
6
Андоновиќ: Епидемија на насилство, во Њујорк состојба на вонредна катастрофа

Ивана М. Лазаревиќ

јули 7, 2021

6355

Повеќе од 180 лица беа убиени и 516 ранети од огнено оружје за време на тридневната прослава на Денот на независноста во Соединетите држави. За 72

Погледни видео
image Погледни видео
8
Андоновиќ: Вирусот Делта се шири низ Русија, но властите засега не се осмелуваат да прогласат карантин поради најавените избори

Ивана М. Лазаревиќ

јули 6, 2021

6769

Рекорден број на заразени во Русија, но тамошните власти засега не размислуваат за воведување нов карантин. Следејќи го примерот на Израел, пр

Погледни видео
image Погледни видео
7
Андоновиќ: Талибанците пред целосно освојување на Авганистан, САД се повлекуваат, Европа пред закана за нов бегалски бран

Ивана М. Лазаревиќ

јули 5, 2021

6351

Напредокот на талибанците низ северен Авганистан е забрзан, со неколку области окупирани од авганистанските сили до недела, соопштија власти

Погледни видео
image Погледни видео
11
Андоновиќ: Турција се повлече од конвенвенцијата против семејното насилство – инат кон ЕУ или поинаков пристап во борбата

Ивана М. Лазаревиќ

јули 2, 2021

6385

Илјадници луѓе, главно жени, протестираа вчера во Турција против излегувањето на нивната земја од Истанбулската конвенција, меѓународен дого

Погледни видео
image Погледни видео
5
Андоновиќ: Русите можат да потопат НАТО брод и пак нема да има трета светска војна,смета Путин

Ивана М. Лазаревиќ

јули 1, 2021

6758

Дури и ако го потопивме британскиот разурнувач, тешко е да се поверува дека може да има трета светска војна. Ова го изјави рускиот претседател

Погледни видео
image Погледни видео
5
Андоновиќ: Индискиот сој на Ковид прави хаос, ЕП во фудбал нов кластер

Ивана М. Лазаревиќ

јуни 30, 2021

6640

Најзаразната варијанта на вирусот може да предизвика нов бран на пандемија Критичната состојба како резултат на индискиот или делта вид коро

Погледни видео
image Погледни видео
4
Андоновиќ: По средбата Путин-Бајден, заострување на тензиите

Ивана М. Лазаревиќ

јуни 29, 2021

6680

Украина и Соединетите држави почнаа воени вежби во Црното Море и јужна Украина, во кои учествуваат повеќе од 30 земји. Вежбата „ Sea Breeze 2021“ ќе т

Погледни видео
image Погледни видео
6
Андоновиќ: Изборен пораз на Макрон и Ле Пен, и на вториот круг регионални избори во Франција

Ивана М. Лазаревиќ

јуни 28, 2021

6359

Републиканската партија на францускиот претседател Емануел Макрон постигна многу лош резултат на вториот круг од регионалните избори со вку

Погледни видео
image Погледни видео
26
Андоновиќ: ЕУ не сака состанок со Путин: Сметаат дека сеуште е рано, и не гледаат никакви промени во неговото однесување

Ивана М. Лазаревиќ

јуни 25, 2021

7289

Европската унија во петокот ја отфрли можноста за состанок на самитот со рускиот Владимир Путин бидејќи, како што рекоа лидерите по Европскио

Погледни видео
image Погледни видео
6
Андоновиќ: Москва размислува да ја стави Британија на списокот непријателски држави

Ивана М. Лазаревиќ

јуни 24, 2021

6349

Навлегувњето на британскиот Разурнувач во руски територијални води може да ја стави Британија на рускиот список непријателски држави. Ова се

Погледни видео

No more postsLoading posts ...Load More

image Погледни видео
Андоновиќ: ЕУ не сака состанок со Путин: Сметаат дека сеуште е рано, и не гледаат никакви промени во неговото однесување

Ивана М. Лазаревиќ

јуни 24, 2021

7289

Европската унија во петокот ја отфрли можноста за состанок на самитот со рускиот Владимир Путин бидејќи, како што рекоа лидерите по Европскио

Погледни видео

No more postsLoading posts ...Load More