Ви препорачуваме

Контрапункт

All Videos : 140  Video Posted

image Погледни видео
17
Спасовски: Полицијата ќе интервенира на секоја пријава или допрен глас за кршење на антиковид мерките

Дамјан Варошлија

октомври 26, 2020

11122

-Имавме седница на главниот кризен штаб и се уште немаме нови препораки кои подразбираат порадикални мерки. Но ништо не се исклучува, изјави з

Погледни видео
image Погледни видео
37
🎥 Николова од ДКСК: Комисијата нотира слабости во законите но и даде препораки како работењето на ДКСК да биде поефикасно

Дамјан Варошлија

јули 31, 2020

12032

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални при

Погледни видео
image Погледни видео
24
🎥 Пеце Суперхикс: Поради константен, испланиран и стратешки увоз на шунд и кич ни се случува она што ни се случува – нашите артисти да не бидат презентирани преку медиумите

Дамјан Варошлија

јули 30, 2020

11757

„Ние како држава назадуваме последнава декада а причината е едноставна – има еден магичен круг образование – медиуми – национален се

Погледни видео
image Погледни видео
18
🎥📞 Горан Марковски: Инвестициските друштва се наоѓаат во сигурна зона на работењето

Дамјан Варошлија

јули 28, 2020

11604

Се наоѓаме во специфичен период со пад на светските берзи. Суштината е што се е поврзано со развојот на пандемијата и изгледите за решавање на

Погледни видео
image Погледни видео
17
📞 Ампева: Институциите да престанат да си ја префрлаат топката и да почнат да си ја вршат работата

Дамјан Варошлија

јули 27, 2020

11372

Бројката на заразени во текстилната индустрија од КОВИД-19 е иста. Како што кажа и градоначалникот ова можеби е трет бран во Штип. Одговорноста

Погледни видео
image Погледни видео
17
🎥 Завршија изборите, но не и постизборните пазарења – проф. д-р Ненад Марковиќ гостин во УБ

Дамјан Варошлија

јули 23, 2020

1102

-Завршија изборите но не и постизборните пазарења. Имаме мала промена кај ДУИ од првичната прилично арогантна позиција диктирана токму од рез

Погледни видео
image Погледни видео
20
🎥📞 Бочварски: Штип е на удар од трет бран – апелирам да да ги почитуваме мерките за заштита и да се навикнеме да живееме со вирусот

Дамјан Варошлија

јули 21, 2020

11354

Ова што се случува во Штип е своевиден трет бран. Се вклучи алармот дека имаме сериозен удар од КОВИД-19. Се случи масовно тестирање во една фабр

Погледни видео
image Погледни видео
15
🎥📞 Теменугова: Имавме хакерски напад којшто многу веројатно е добро организиран од центри на моќ кои подолго време го подготвувале ова

Дамјан Варошлија

јули 21, 2020

11650

Во време на развој на новите технологии хибридните војни стапуваат на сила. Чекаме одоговор од надлежните за безбедносните протоколи за да до

Погледни видео
image Погледни видео
35
🎥 ДИК: Изборниот процес тече без проблеми – резултатите од излезноста и гласањето достапни на rezultati.sec.mk

Дамјан Варошлија

јули 15, 2020

13068

Отворени се сите избирачки места, гласањето тече непрекинато со почитување на сите мерки. ДИК направи напори да го забрза процесот на проток н

Погледни видео
image Погледни видео
17
🎥📞 Молеровиќ: Ја живееме четвртата дигитална револуција – не смееме да дозволиме да им ја крадеме иднината на нашите деца

Дамјан Варошлија

јули 13, 2020

10998

-Ја живееме четвртата дигитална револуција. За 4 месеци се направени промени кои што не се направени за 40 години. Како ќе се вклучиме во овој пр

Погледни видео
image Погледни видео
16
🎥 Горан Костовски – Индог: Пандемијата беше момент човештвото да се пробуди и да сфатиме дека не сме сами на светов

Дамјан Варошлија

јули 13, 2020

10902

Поткастот е медиум кој што зема огромен замав последниве години. Долго време слушам за поткасти и остана идејата дека сакам да правам поткаст.

Погледни видео
image Погледни видео
21
🎥 Петковски: Резултатите ќе бидат многу тесни, со ниска излезност – очекувам долго време да се прави влада

Дамјан Варошлија

јули 10, 2020

11652

Партиите имаат ѓаволски тешка работа да ги привлечат граѓаните да излезат да гласаат. Од тука произлегува по онаа бизарност во спотовите. Оче

Погледни видео

No more postsLoading posts ...Load More

No more postsLoading posts ...Load More