Ви препорачуваме

Добро утро за...

All Videos : 782  Video Posted

image Погледни видео
42
Тодоров: Компромис не е дали постои или не постои македонскиот јазик, компромис е како се претставуваат соседите во учебниците

Дамјан Варошлија

јуни 30, 2022

8386

Погледнато од политички агол, ситуацијата со бугарското вето се претвора во еден политички кошмар. Сега веќе шансите што и да се направи околу

Погледни видео
image Погледни видео
34
Атовска од Киев, Украина: Нема изгледи за брзо завршување на војната

Дамјан Варошлија

јуни 30, 2022

8337

-Нема изгледи дека брзо ќе заврши војната во Украина. Русите рекоа дека во еден ден може да заврши доколку украинските војници го положат оруж

Погледни видео
image Погледни видео
34
Д-р Солески: Сите показатели укажуваат дека ќе се соочиме со нов бран на ковид-19, но веројатно полесен

Дамјан Варошлија

јуни 29, 2022

8170

Темата која извесно време ја поттурнавме на страна, повторно се враќа на сцената со зголемените бројки на новозаразени од ковид-19. -И во нашата

Погледни видео
image Погледни видео
35
Полковник Стојановски: Историски Самит во Мадрид, во моментов се водат четири војни

Дамјан Варошлија

јуни 29, 2022

8158

-Самитот во Мадрид е историски, бидејќи во моментов се водат четири војни. Првите две се тивки војни. Тоа е трговско-еконмската или финансискат

Погледни видео
image Погледни видео
37
Атовска од Украина: Расте бројот на жртви по нападот на Кременчук

Дамјан Варошлија

јуни 29, 2022

8060

-Во текот на вчерашниот ден се зголеми бројот на жртви како епилог на оној страшен напад во градот Кременчук во кој што беше погоден шопинг цен

Погледни видео
image Погледни видео
15
Сарачини: Луѓето почнаа да ги избегнуваат регуларните медиуми оти содржините им се вознемирувачки и конфронтирачки

Дамјан Варошлија

јуни 28, 2022

7110

Внатрешнополитичките рефлексии водат во насока на зголемување на говорот на омраза и тоа не само на социјалните медиуми. -Ситуацијата станув

Погледни видео
image Погледни видео
11
Атовска од Киев: Хорор сцени во Кременчук, Русите гаѓаат трговски центри полни со цивили

Дамјан Варошлија

јуни 28, 2022

7090

-Побарана беше седница на Обединетите нации. Вчера беше погоден градот Кременчук кој се наоѓа во централниот дел на земјата. Таму беа лансиран

Погледни видео
image Погледни видео
12
Поповски: Макрон јавно изјави дека ова не е фер кон Македонија, а од друга страна предлага рамка која е неприфатлива за нас

Дамјан Варошлија

јуни 27, 2022

7114

Мислам дека никој од нас, кој не е директно вмешан, не знае како ќе се развива ситуацијата со нашата европска иднина, со глед дена до крајот на ф

Погледни видео
image Погледни видео
18
Атовска од Киев: Цела Украина викендов беше под напад од руската армија

Дамјан Варошлија

јуни 27, 2022

7089

-Викендот беше навистина бурен. Два дена, особено во текот на вчерашниот ден, додека сите одмараат, овде немаше одмор, напротив беше можеби нај

Погледни видео
image Погледни видео
15
Анализа: Ако сите земји членки ја усвојат преговарачката рамка каква што е, Албанија ќе почне со преговори а ние ќе треба да лобираме да го заштитиме нашиот идентитет

Дамјан Варошлија

јуни 24, 2022

7149

Вчера беше еден многу разочарувачки ден и за ЕУ и за сите кои веруваат во европските процеси. Лидерите на ЕУ ненадејно ја откажаа прес конфере

Погледни видео
image Погледни видео
14
Атовска од Харков: Веднаш по добивањето на веста за кандидатски статус, руската армија започна со гранатирање

Дамјан Варошлија

јуни 24, 2022

7134

-Можам да кажам дека веста Украина дека добива кандидатски статус за членка во ЕУ беше главна вест, овде во Украина. Веста беше дочекана со мас

Погледни видео
image Погледни видео
13
Секирарска: Оценката стана единствено мерило за успех, а никој не се прашува колку реално знаат децата

Дамјан Варошлија

јуни 23, 2022

7127

Низ македонските медиуми во фокусот на вниманието беше веста дека многу мал процент од петкашите, под 10 отсто, го потврдија својот успех на те

Погледни видео

No more postsLoading posts ...Load More

image Погледни видео
Славчо најавува сончево и топло време

Дамјан Варошлија

јуни 23, 2022

1717

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и ТОПЛО со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен и од северозапад

Погледни видео
image Погледни видео
Поповски: Путин може да бара почит од сите, ама не до степен на „мајчинска љубов“

Дамјан Варошлија

јуни 23, 2022

9390

Темата со Украина никако не стивнува. Мирче Адамчевски коментира дека ова се претвора во пропагандна војна бидејќи врвот на кризата некако се

Погледни видео
image Погледни видео
„Стихови на душа“, традиционална поетска манифестација во организација на о. Илинден

Ивана М. Лазаревиќ

јуни 23, 2022

11731

По 22 пат во Домот на култура во о. Илинден се одржува традициналната манифестација „Илинден 2021“. Покровител на манифестацијата е Општина Или

Погледни видео
image Погледни видео
Николовски: ЕУ повторно направи историска грешка со Македонија

Дамјан Варошлија

јуни 23, 2022

11702

Секој здраворазумен човек не може да свати што Бугарија бара од Македонија.. Претседателот Радев вчера даде една триумфалистичка популистичк

Погледни видео
image Погледни видео
Андоновиќ: ЕУ не сака состанок со Путин: Сметаат дека сеуште е рано, и не гледаат никакви промени во неговото однесување

Ивана М. Лазаревиќ

јуни 23, 2022

11774

Европската унија во петокот ја отфрли можноста за состанок на самитот со рускиот Владимир Путин бидејќи, како што рекоа лидерите по Европскио

Погледни видео
image Погледни видео
Славчо најавува променливо време со пороен дожд во попладневните часови

Дамјан Варошлија

јуни 23, 2022

6061

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално и тоа особено во попладневните часови ќе биде нестабилно с

Погледни видео
image Погледни видео
Со кршење на предмети до ослободување од стресот и бесот-Smash It Up собата најмногу ја посетуваат жени

Ивана М. Лазаревиќ

јуни 23, 2022

12705

Дали некогаш сте биле толку бесни што ви дошло нешто да скршите? Таква можност нуди Горан Бошковски во неговата антистрес соба Smash It Up. Тој дене

Погледни видео
image Погледни видео
Деспотовски: Три инвестиции потврдени во првите три месеци, има најави за уште 15 други наскоро

Дамјан Варошлија

јуни 23, 2022

8570

Стабилен број на работни места и покрај падовите со пандемијата и економската криза. Во првиот квартал, бројките покажуваат тренд на раст. Во

Погледни видео
image Погледни видео
Мемети: Дискриминацијата е резултат на онаа свест која што владее во општеството

Дамјан Варошлија

јуни 23, 2022

6084

За поздрав е тоа што во извештајот на Амнести интернешнл се нотираат сите индивидуални случаеви кои треба да бидат и се патоказ за институции

Погледни видео
image Погледни видео
Новиот пакет и ефектите од досегашните 4 економски пакети, разговор со Ристески од КСОМ

Дамјан Варошлија

јуни 23, 2022

8954

Ние како независни синдикати веќе сме докажани. Нашите настапи се јавни и видливи за работниците. Ако некој мисли дека независните синдикаи ќ

Погледни видео
image Погледни видео
Д-р Пановски: Колективен имунитет е делумно создаден – да издржиме овие два месеци и да ја дочекаме пролетта со ниски бројки

Дамјан Варошлија

јуни 23, 2022

9792

Да се надеваме дека бројките нема да растат. Колективен имунитет е делумно создаден кај одредени групи на популацијата или во одредени населе

Погледни видео
image Погледни видео
Рангеловиќ: Се гледаат и првите контури на американската надворешна политика, добро е што се враќаат на светската политичка сцена

Дамјан Варошлија

јуни 23, 2022

10633

За почетокот очекувано беше од Бајден да потпише Укази кои се очекува да преминат во легислативи. Во тој контекст ќе видиме каква поддршкла ќе

Погледни видео
image Погледни видео
Разговор со Калиа Димитрова за Медуза.мк – единствениот феминистички портал во земјава

Ивана М. Лазаревиќ

јуни 23, 2022

9512

Единствениот феминистички портал во земјава, Медуза. мк одбележува двегодишнина од своето работење, а уредничката Калиа Димитрова вели дека

Погледни видео
image Погледни видео
Ристовски: СДС и ДПНЕ имаат иста политичка матрица што не познава владеење на правото

Дамјан Варошлија

јуни 23, 2022

9528

На политичката сцена се бориме. Интегра чекори во втората година, ги поминавме детските болести, грабиме напред, раководството е освежено, изј

Погледни видео

No more postsLoading posts ...Load More