Ви препорачуваме

Да се мијам или да продолжам да спијам

All Videos : 341  Video Posted

image Погледни видео
3
Алкалоид прослави 85-годишен јубилеј

Дамјан Варошлија

септември 21, 2021

6425

Една од најголемите компании во државава, Алкалоид, вчера во Музејот на Град Скопје, како дел од одбележувањето на 85 години постоење и дејству

Погледни видео
image Погледни видео
4
Во тек е аплицирањето за престој во студентските домови за бруцошите

Дамјан Варошлија

септември 21, 2021

6311

Во тек е аплицирањето за престој во студентски дом за бруцошите кои оваа година имаат запишано високо образование. Кои се условите, критериум

Погледни видео
image Погледни видео
4
Необележани велосипедски патеки, поставени контејнери, непрописно паркирани автомобили, дел од поплаките на социјалните мрежи

Дамјан Варошлија

септември 17, 2021

4878

Со какви се проблеми и предизвици се соочуваат граѓаните кога се вклучуваат во активниот сообраќај со својот велосипед. Необележани велосипе

Погледни видео
image Погледни видео
1
Одважи се, вози велосипед!

Дамјан Варошлија

септември 17, 2021

4153

Возењето велосипед може да го спаси светот и да го направи Вашиот живот подобар! Одважи се, вози велосипед! Ова е пораката што ја испраќаат од Р

Погледни видео
image Погледни видео
3
Центар за противпожарна обука и спасување по светски стандарди, современо опремен и подготвен за користење

Дамјан Варошлија

септември 16, 2021

6611

Гостин во Утрински брифинг беше менаџерот на компанијата Коузон, Зоран Кочовски. Иако на повеќето оваа компанија им е позната како лидер во по

Погледни видео
image Погледни видео
4
Под мотото „Биди херој во своето училиште“ Црвениот крст го одбележува Светскиот ден на Првата помош

Дамјан Варошлија

септември 16, 2021

6307

Под мотото „Биди херој во своето училиште“ Црвениот крст на град Скопје заедно со општинските организации денеска го одбележува Светскиот д

Погледни видео
image Погледни видео
2
Ангеловски: Имаме енормно зголемена безбедност на патиштата

Дамјан Варошлија

септември 15, 2021

6314

-Продолжуваме со континуираните сообраќајни контроли. Имаме енормно зголемена безбедност на патиштата. За три пати е намален бројот на жртви

Погледни видео
image Погледни видео
6
Ангеловски: Граѓаните да не наседнуваат на дезинформации – пасоши има за сите

Дамјан Варошлија

јуни 29, 2021

7032

Она што ние мораме како МВР да го направиме е да го надградиме софтверот и да почнеме да издаваме пасоши со Репуиблика Северна Македонија. Тоа

Погледни видео
image Погледни видео
8
Момироски: Добивме жолт картон – јавноста и институциите да го променат односот кон уникатното богатство – Охрид и охридскиот регион

Дамјан Варошлија

јуни 25, 2021

6981

Проблемот со Охрид и статусот околу УНЕСКО е малку подлабок и датира можеби од три и повеќе децении, од осамостојувањето. Во изминатиот период

Погледни видео
image Погледни видео
4
Милевска: Ако со техничка влада Бугарите не ја поместуваат позицијата, не гледам зошто Радев би ја земал таа одговорност на свои плеќи

Дамјан Варошлија

јуни 23, 2021

6995

И покрај охрабрувачките тонови и обидите да се убеди Бугарија да го тргне непринципиелното вето за Северна Македонија, Скопје и Тирана повтор

Погледни видео
image Погледни видео
3
Дерала: Мобилност, посветеност и непристрасност – отворен повикот на ЦИВИЛ за набљудувачи на локалните избори

Дамјан Варошлија

јуни 22, 2021

6909

ЦИВИЛ го интензивира долгорочниот мониторинг на изборниот процес во пресрет на локалните избори, предвидени за октомври годинава. Мониторин

Погледни видео
image Погледни видео
9
Камчев: Во САД бараат од Бајден јасна демонстрација на сила за руските постапки и антидемократски активности

Дамјан Варошлија

јуни 16, 2021

6825

Џо Бајден прв пат се сретнува со руски лидер во своето прво заминување надвор од САД и ако се чита ккао одговраат руските медиуми се добива впе

Погледни видео

No more postsLoading posts ...Load More

No more postsLoading posts ...Load More